Blog

ROLEX SAATİM DURDU ÇALIŞMIYOR ROLEX SAAT KURMA VE AYARLANMASI NASIL YAPILIR

Rolex saat kurma ve ayarlanması nasıl yapılır

Rolex saat kurma ve ayarlanması nasıl yapılır ???

Rolex saat kurma ve ayarlanması nasıl yapılır

1- Rolex saat kurma ve ayarlanması nasıl yapılır Saatinizi Hassas ve yumuşak bir yere koyun yada altına saatiniz zarar görmemesi için düz bir bezin üzerine koyun. Rolex saatlerin tamirlerini herkes yapamadığı için özellikle işi bilen birisinin bunu yapması tavisyemizdir , zemin düzgün olsun çünkü saati kaydırmayınız. Görselleri inceledikten sonra sizde güzel bir şekilde ayarlama işlemini ve kurmasasını yapabilirsiniz.

2–  Rolex ‘ler vidalı sistemdir öncelikle Ayarlama tepesini çevirerek açma işlemine başlayabiliriz .Ayarlama yeri saat 3 yönünün sağ tarafında bulunmaktadır. Öncelikle Açma tepesini saat yönünün tersine çevirin ve serbest kalana kadar bu işlemi yapın sonra hafif dışa çıkacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

  •            Boşluğa düştüğünde geri doğru çekiniz.

 

3-Rolex ‘iniz rezervini yapın (Resim ‘deki gibi basma işlemi yapınız ama kitlemeyiniz ) . İki parmağınız ile birlikte kurma tepesini yavaşça saat yönün’ de 360 ??derece döndürün veya en az 15/20 kez tam bir dönüş yapın. Bu saati tamamen Kuruyor , eğer fazla sarma işlemi yaparsanız rotör kapağı sıkışır ve çalışmaz.Tepeyi saat yönünde 5/6 kez yapmanız saatin tam kurmasını sağlamaz.Dediğimiz gibi en az 15/20 yapınız.

 

  • Resimdeki gibi basma işlemini yapınız.

 

 

  • Çevirme işlemini ileri geri yada tek yöne doğru yapabilirsiniz. 

 

 

4-Kurma tepesini Yani Rolex’in Tac’ını bastırın resimdeki gibi ve üzerine bastırıp vidalayıp sıkıştırınız, Bunu yaparken Tepeyi nazikçe saat yönünde İtiniz ve saat yönünde döndürün dişlerini vidalayarak tacı normal konuma getirin. Rolex saatiniz Artık rezervi hazır konumdadır.

 

  • Bastırıp kilitleyiniz.

5-Eğer Saniye ilerlemediyse SABIRLI OLUN 🙂 bir süre dokunmayın ya da bileğinizi öne arkaya doğru çevirin , Saatin düzgün çalışabilmesi için biraz haraket lazım olabilir.

  • Sağa ve sola doğru hafifce  4/5 kez sallayınız.

 

6-Yaklaşık 24 saat boyunca hareketsiz kalan bir Rolex saati genellikle hemen çalışmaz ve manuel olarak ayarlanması gerekir. Sürekli tekrar sarmak istemiyorsanız Rolex’i ara sıra hareket ettirin.

 

 

7- Baktınız saatiniz çalışmıyor saatinizi tamirat için bize gönderin . Rolex sarımdan sonra yine de işe yaramazsa, daha ciddi bir problem yaşayabilirsiniz. Saati göndermek için bize ulaşın 0212 777 5 777 biz size yardımı olalım.

 

ROLEX MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Rolex saat kurma ve ayarlanması nasıl yapılır

Rolex saat kurma ve ayarlanması nasıl yapılır

Rolex saat kurma ve ayarlanması nasıl yapılır

 

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın