Blog

ROLEX DATEJUST 41 ÇELİK SARI ALTIN REPLİKA

Rolex Datejust 41 Çelik Sarı Altın Replika saatler modeller

ROLEX DATEJUST 41 ÇELİK  SARI ALTIN REPLİKA

Rolex Datejust 41 Çelik Sarı Altın İlk çağlardan beri insanoğlunun çeşitli aksesuarlar kullandığı, günümüzde yapılan arkeolojik çalışmalar ile görülmektedir. Bu aksesuarların içerisinde en değerli olanlarından biri kuşkusuz kol saatleridir. Kol saatleri basit markaların modellerinde sadece zamanı gösteren bir nesne olmaktan ileri gidemezken lüks saat markalarının ürettikleri modeller adeta zamanla yarışan bir sanat eseri konumunda olabilmektedir. Lüks saat firmaları içerisinde kurulduğu günden beri ayakta kalmayı başarmış olan Rolex firması herkes tarafından ayrı bir yere sahiptir. Rolex firmasının sayısız saat koleksiyonları içerisinde en fazla değer görenlerden bir tanesi datejust koleksiyonudur. Şimdi bu koleksiyonun 41 mm çapında olan modelleri firma tarafından üretilmiştir. Gelin birlikte Datejust 41 Çelik Sarı Altın modelini tanıyalım.

Rolex Datejust 41

Rolex Datejust 41 Çelik Sarı Altın

Rolex’e ait olan rolesor diye adlandırılan altın çelik karışımı malzemeden üretilmiştir. Bu şekilde hem dayanıklılık hem şıklık bakımından en üst sınıfta yer alması sağlanmıştır. Kadran rengi olarak çelik ve sarı altına uyum sağlayan şampanya rengi seçilmiştir. Kadran üzerinde 18 kt altın saat ibreleri ve saat imleri bulunmaktadır. Kadrandaki tarih bölümünün üzerinde Cyclops lens bölümü mevcuttur. Safir malzemeden üretilen ve su geçirmez cam kullanılmıştır. Yivli çerçeve kullanılarak saatin görünümüne fazladan hareketlilik katılarak estetik açıdan zenginleştirilmiştir. 5 parçalı bağlantısı olan Jubilee bilezik kullanılmıştır. Bu görselliğinin dışında Rolex üretimi 3235 otomatik kurmalı mekanizması sayesinde kusursuz işlevsellik sahibidir. 100 metre su geçirmezlik özelliği bulunmaktadır. Bu modelin fiyatları 35.000 TL ile 120.000 TL arasında olduğundan dolayı orijinal model yerine orijinal ile birebir aynı özelliklere sahip olan replika datejust 41 tercih edilmektedir.

 Replika Datejust 41 Çelik Sarı Altın

Ülkemizde replika sektörünün önde gelen firmaları tarafından bu modelin kusursuz replikaları üretilmektedir. Bu firmaların başında www.saatport.net gelmektedir. Datejust 41 replikayı orijinal modelden ayırt etmek neredeyse imkânsızdır. Modelin replikası dış görünümü, kadran üzerindeki yazıları vb. en ufak ayrıntısına kadar orijinal modele bağlı kalarak üretilmektedir. 9015 Miyota mekanizma sayesinde kusursuz işlevselliğe sahiptir. Kullandığımız kaliteli malzemelerden dolayı uzun yıllar sorun yaşamadan saatinizi kullanabilirsiniz. Sitemizde modelin replikasını inceleyebilir ve uygun  fiyata satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın