ROLEX DATEJUST 41 BEYAZ ALTIN ÇELİK MODELİNDE NEDEN REPLİKA TERCİH EDİLİR?

Rolex Datejust 41

Rolex Datejust 41 beyaz aLtın çelik modelinde neden replika tercih edilir ?

Tüm lüks saat markalarının satışa sunduğu modellerde olduğu gibi rolex datejust 41 modeli de oldukça yüksek bir fiyata satılmaktadır. Bu yüksek fiyatın ise büyük bir bölümünü marka değeri oluşturmaktadır. Lüks saatler yüzlerce yıldır insanlar tarafından talep edilmekte ve ilk zamanlarda normal fiyatlara bu tutkuyu yerine getirebilmek mümkün olmakta idi. Özellikle yaklaşık 40 yıldan beri sürekli lüks saatlerin fiyatı katlanarak ve tabiri caizse şişirilerek yükselmektedir. Lüks saatler günümüzde ortalama bir araba ve ev parasına satılmakta olup bazı modeller onlarca işçi çalıştırabileceğiniz bir işletme kurmak ile aynı maliyete sahiptir.

 

Rolex Datejust 41

Bu absürt durumdan dolayı dünya genelinde çoğu insan lüks saatlere olan tutkusuna rağmen lüks saat sahibi olamamaktadır. Bu durumdan dolayı kendiliğinden Replika Saat sektörü meydana gelmiştir. Ülkemizde yaklaşık 20 yıldır Replika saat sektörü bulunmakta ve günümüzde dünyanın en seçkin replikalarını üretme kapasitesine ulaşmıştır. Datejust 41 Beyaz Altın, Çelik modeli ise replika modelleri içerisinde en fazla tercih edilenler arasındadır. Bunun sebeplerini gelin hep beraber öğrenelim.

Neden Rolex Datejust 41 Altın Çelik

  • Replika olan modelin orijinali ile en ufak ayrıntısına kadar birebir aynı görünüme sahip olması,
  • Replika olan modelin orijinal modelden çıplak göz ile ayırt edilememesi,
  • Orijinalinde bulunan fonksiyonel özelliklerin replika olanda da bulunması,
  • Replika olan modelde günümüzde birçok lüks saat üreticisinin orijinal modellerinde kullanılan 9015 Miyota mekanizma kullanılması,
  • İnsanların gereksiz yere on binlerce lira olan marka değeri farkını ödemek istememesi,
  • Orijinal olan saatin belli periyotlar ile yapılması gereken bakım ve onarım masraflarının çok pahalı olması,
  • Orijinal modelin fiyatı 30.000 TL ile 120.000 TL arasında değişirken, Kaliteli Replika fiyatının 150 dolar ’dan satılması,

Datejust 41 Beyaz Altın Çelik modelinde orijinali yerine replika olanının tercih edilmesine neden olmuştur.

Datejust 41 Beyaz Altın Çelik Replika Nereden Alınır?

Replika saat alacağınız yer çok önemlidir. Hassas bir sektör olduğu için memnun olacağınız bir alış veriş yapabileceğiniz sayılı firma bulunmaktadır. Ülkemizde ilk Replika firmalarından biri olan www.saatport.net sitesi, en kaliteli ürünü alabileceğiniz ve en güvenilir olan adrestir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir