REPLİKA SAATLERİN TÜRKİYE SERÜVENİ

Replika saatlerin türkiye serüveni

REPLİKA SAATLERİN TÜRKİYE SERÜVENİ

1990-2000 Dönemi Replika saatlerin türkiye serüveni hakkında bilmeniz gerekenleri size ayrtıntılı anlatmaya başlayalım , dünya genelinde çok daha önce üretilmeye ve ticareti yapılmaya başlamış olsa da Türkiye’ye 1990’lı yıllarda getirilmeye başlamıştır. 1990’lı yıllarda kitle iletişim araçlarının bu denli yaygın olmaması ve internetin o yıllarda Türkiye’de kullanımının yok denecek kadar az olması sebebi ile çok fazla kişinin replika saatlerden haberi dahi olmadı. 1990-2000 yılları arasında replika saatler mahallelerimiz de bulunan saat dükkânlarının çelik kasalarında veya çekmecelerinde güvendikleri müşterilere tanıtılır ve bu şekilde ticareti yapılırdı. Tabi o yıllarda Replika sektörü genel olarak çok gelişmediği için günümüzdeki kaliteli replika saatler ile kıyaslanamayacak derece de basit birer kopya saat konumunda idiler. Hayalinizde o zamanlarda ki replikaları canlandıramadıysanız Eminönü’nde ucuz replika saat tezgâhlarında aynı rezil kaliteyi görebilirsiniz.

2000-2010 Dönemi

Dönem başı olarak 2000 senesini belirtsek de sektör asıl atılımını 2004 yılları civarında gerçekleştirmiştir. 2000’li yılların başında internet kullanımı yavaş yavaş artmış insanlar merak ettikleri ne varsa araştırmaya başlamıştır. Sektöre o yıllarda giren firmaların girişimcileri bu durumu fırsata çevirmek için yarışa girmişlerdir. Yine aynı yıllarda sektöre kaliteli ürünler ile Saatport firması da giriş yapmıştır. Bu sayede rekabet ortamı doğmuş ve diğer firmalar kaliteyi artırmak zorunda kalmıştır. Tabii ki bu durum tüketicilere fayda sağlamıştır. 2010 yılına yaklaştıkça ülke genelinde internet kullanımı artıyor ve buna doğru orantılı olarak internet üzerinden satış yapmaya başlayan Replika saat sitelerinin sayısı da çoğalıyordu.

2010-2017 Dönemi

2010 yılından sonra artık internet her evde hatta herkesin cebinde bulunan bir kitle iletişim aracı olmuştur. Replika saat sektörüne bu durum olumlu yansımıştır. Artık herkes dünyaca ünlü marka saatleri tanıyor, orijinallerinin fiyatlarını biliyor, replika saatler hakkında ki her bilgiye sahip olabiliyor. Bunun sonucunda müşteri firmalar arasındaki tercihini en doğru şekilde yapabiliyor. Güvenilir firmalar ise ürünlerinin reklamlarını daha başarılı yapıyor ve ülke içerisinde talep olan her noktaya ürünlerini ulaştırabiliyor. 2004 yılında sektöre giren Saatport firması, 2009 yılında ise www.saatport.net adresi ile internet üzerinden satış yapmaya başlayan ilk 3 firmadan biri olmuştur. Replika saat sektörü sürekli gelişmeye, yenilenmeye devam etmektedir. Saatport bu gelişimin öncüsü olmuştur.

Replika saatlerin türkiye serüveni bizimle daha güçlü …

Replika saatlerin türkiye serüveni bizimle daha kaliteli…

Replika saatlerin türkiye serüveni  daha güvenli…

 

Saatport.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.