Replica Saatler Orjinalleriyle Aynı Özelliklere Sahipler

Replica Watches
Her ne kadar insanlar geçen bir kaç yılda kazandığından daha fazlasını kazanıyor olsa da replica saatleri tercih etmektedirler. Birilerinin neden gerçeğini almak varken imitasyonlarını alsınlar şeklinde düşünmesi gerçekten ilgi çekici. Yüksek kalite markalar olmadıkları sürece orjinal saatler almak bir çoğumuz için nispeten daha kolaydır fakat Rolex, Omega gibi lüks markaların imitasyonları ile orjinalleri arasındaki büyük fiyat farkı replica saatlere olan ilginin birincil sebebidir. Bu kaliteli markaların yüksek fiyatları imitasyon saatlerin  hızlı yükselişinin ana sebebidir. Piyasaya bir göz gezdirin ve sıradan markaların imitasyonlarının olmadığını fark edeceksiniz.

Bu imitasyon, replica watch üreticileri çokca iş gücü kullanmakta ve zamanlarının çoğunu saatlerini en kalite şekilde üretmeye harcamaktadır. Replica saatlerin değeri kalitesine doğru orantılı olarak yükselmektedir. Bu kaliteli imitasyonlar orjinal saatlerle özellik  fonksiyonel işlevlik olarak birebir yapılmaktadır .Orjinallerinden farkı kasası ve mekanizma kalitesidir genellikle. İmitasyonların kasaları altınımsı alaşımlardan yapılırken, orjinallerin kasasında altın kullanılmaktadır. Replica saatlerde yapay taşlar kullanılırken, orjinal ürünlerde elmas ve diğer değerli taşlar kullanılmaktadır. Bu ürünler arasındaki temel farklılıklar bunlardır.

İmitasyon saatler sınıflara ve buna bağıl olarak farklı fiyatlara ayrılmaktadırlar genellikle 2 veya 3 kaliteden olusmaktadır. Şayet daha ucuz bir imitasyon istiyorsanız o zaman daha düşük kalite olanlara bakmanız gerekmektedir. Düşük kalite imitasyon saat üreticileri iç mekanizmayı Hong Kong gibi ülkelerden toplu şekilde almakta ve saatlerinde kullanmaktadır. Kasa ve kadran ise yerel üretimlerden elde edilmektedir. Genellikle uzmanların haricinde hiç kimsenin orjinaliyle imitasyonu arasındaki farkı anlayamayacağı şekilde üretilmektedirler farklılık olarak cok ufak farklı detaylara sahiptirler.

Bu saatlerin orjinalini alabilecek güce sahip olupta imitasyonlarını tercih edenlerin yanı sıra imitasyon saatlere ilgi gösterenlerin çoğunluğunu bu saatlerin orjinallerini alacak ekonomiye sahip olmayanlar oluşturmaktadır. Özellikle iş dünyasındaki saygınlığını ve sosyal statüsünü yüksek  tutmak isteyenler bu pahalı ve lüks saatlerin imitasyonlarını kullanarak etraflarındakileri etkilemektedirler.

İmitasyon saat kullanıcılarının çoğunun gönlü ferah çünkü firmaların bu piyasayı umursamadığını düşünüyorlar. Fakat bilmedikleri şey ise orjinal saat üreticilerinin imitasyon piyasasını yakından takip ettiğidir. Kalite kontrol konusunda çokca zaman harcamaktadırlar ve şunun bilincidedirler ki şayet imitasyon piyasasını kontrol altına alamazlarsa finansal problemlerle karşı karşıya kalacaklardır. İmitasyon saatlerin alıcılara sunamayacağı mükemmeliyeti aramaktadırlar. İmitasyon piyasası üzerindeki kalite kontrollerini sebebini bu basit örnekte daha iyi kavrayabiliriz ki şayet önemli bir toplantı esnasında imitasyon saatlerden birisi bozulursa orjinal firmanın adı lekelenecektir. Her ne kadar sahibi imitasyon olduğunu bilse de diğerleri bu saatin orjinal olduğunu düşünecektir.

Bunun dışında dünyada gri borsa dediğimiz bu imitasyon saatlerin gerçeklerin yerini almasını sağlayan bir piyasa bulunmaktadır. İmitasyon saatlerin masum müşterileri orjinal üreticiler hakkında şikayetçi olsalarda bu firmaların imitasyon piyasasına karşı aldığı önlemler akılcıdır.

Art niyetli satıcılar imitasyon saatleri orjinalleri olarak satmaya çalışmaktadır ve firmalar bu gibi durumlarla başa çıkabilmek için satıcıları yakın takibe almaktadırlar ve yasal yaptırımlar uygulamaktadırlar.

Şayet aldığınız imitasyon saati orjinali sanarak aldıysanız kendinizi savunabileceğiniz yasal haklara sahipsiniz. Fakat bilinçli olarak aldığınız imitasyon saat söz konusuysa ve bu konu mahkemede kanıtlanabilirse siz suçlu durumuna düşersiniz.  Bunların yanı sıra yıllık binlerce satış yapan imitasyon piyasası her geçen gün daha da gelişmektedir.  Bilmeniz gereken şey ise doğru araştırmayı yaptıktan sonra replica saat almaktan çekinmemeniz gerektiğidir.

 

5 Replies to “Replica Saatler Orjinalleriyle Aynı Özelliklere Sahipler”

 1. Kıvanç dedi ki:

  Bir YouTube videosunda Rolex fabrikasında saatlerin yapımının küçük bir bölümünü izledim ve gördüğüm bir tek şey beni çok şaşırttı. Videonun, sarı altından bazı bilezik parçalarını gösterdiği birkaç saniyede, kayış/bilezik parçalarının içlerinin boş olduklarını gördüm. En azından (kayış) orta parçalarının hepsinin!
  Oysa Rolex gibi aşmış bir firmanın her bir parçasının içi boş bükme yerine tam birer dolgu olduğunu sanırdım. Bunu gördükten sonra orjinal bir Rolex’e verilecek paranın israf olacağından şüphelenmeye başladım. Bu videodan sonra, bunun doğru olup olmadığı hakkında bilgi edinmek için hem YouTube’ta hem de internette Rolex saat parçalarının, özellikle de bileklik/kayış parçalarının nasıl yapıldığıyla ilgili bilgiler aradım ama bir şey bulamadım. Yine de orjinal bir Rolex fabrikası videosunda bunu gördükten sonra Rolex firmasına olan tutkumun büyük kısmı sanki su gibi aktı gitti. O kadar paraya yazık diye düşünmeye başladım.

 2. hamdi dedi ki:

  replika denen saatler çok pahalı olan ürünlerin el altından satılmasına denir. bu yüzden dir ki replika ile orjinali arasında fark bulamazsınız.

 3. Geveze dedi ki:

  Replika saatler bile çok pahalı 250-300tl’den bahsediliyor.

  1. admin dedi ki:

   Replika Saatler kalite farkları oldukları için bu fiyatlar bu kalitede ürünler için aslında normaldir 3000 tl’ye bile replika olarak özel sipariş yapılabilir

  2. saim dedi ki:

   replica saatlerın kalıtelılerınden nerede bolca bulurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir