Porsche Design P’6520 Compass Porsche Design Saat

Porsche“‘nin spor model arabalarının arkadan motorlu olduğunu çoğumuz biliriz. Bu sebepten ötürü araç virajlarda arka kısmını kaydırır ve bazı sürücüler arabalarını sağa sola kaydırırken yönlerini kaybedebilirler. “Porsche Design P’6520 Compass” işte tam da bu sürücüler için hazırlanmış bir saattir. Neden mi? Çünkü “Porsche Design P’6520Compass ” içinde bir pusula bulundurur bu da yolunu kaybedenler için bulunmaz bir nimettir. “Porsche Design P’6520 Compass” ‘ın halefi olan ilk versiyonu 1978 yılında Alexander Porsche(Kol saatinde pusula fikri kendisine aittir.) tarafından tasarlanmış bu saat doğal olarak tamamiyle özgün değil ve yeninden tasarlanmıştır. İlk versiyonun kasası aliminyum iken şuan ki modelimizin kasası titanyumdur. Otomatik bir mekanizmaya sahiptir. İlk versiyonuna göre “Porsche Design P’6520 Compass” şuan daha hafif olarak üretildi. Saatin üretiminde PVD kaplama kullanılmıştır. “Porsche” ‘nin efsanevi modeli olan “Porsche 911” ‘den ilham alınarak sadece 911 adet üretildi. Üzerinde bulunan pusula ise saatten bağımsız olarak çıkarılıp kullanılabilmektedir.

Porsche-Design-P’6520-Compass-Watch-1
Üsttede belirttiğimiz gibi saat hem kronometresinihemde pusulasını mekanik olarak çalıştırabiliyor. “Porsche Design P’6520 Compass” ‘ın kalibresi ise SW300 Sellita olarak seçilmiştir. Siyah olan kadranı üzerinde ki beyaz ışıklı akrep ve yelkovan ile kırmızı saniye göstergesi mükemmel bir okunulabilirlik kazandırıyor. Tarih göstergesi ise saat 3 konumuna yerleştirilmiş. Pusulasının nerde olucağına bakacak olursak saatin alt kısmına özel bir kısım yapılmış ve pusula burda muhafaza edilerek saklanmıştır. 42 mm’lik çapa ve 16 mm’lik yüksekliğe sahip “Porsche Design P’6520 Compass” ilk versiyonuna oranla biraz daha büyük tasarlanmıştır. Saatin kronozyona karşı direnci varolmakla birlikte, yapımında anti-alerjik ve manyetik olmayan maddeler kullanılmıştır. Kasası ve kordonu tamamiyle PVD kaplamadır ve 50 m’ye kadar su geçirmeyecek şekilde tasarlanmıştır. 28000 saate kadar pil ömrü bulunmaktadır.

saatport-marka-yonlendirme-61

“Porsche Design P’6520 Compass” ‘a sahip olmanız için gereken miktar ise yaklaşık olarak $6,000.00 Amerikan Doları olarak belirlenmiş, TL olarak baktığımızda ise yaklaşık 17,750.00 TL ödemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir