Müşteri Hizmetleri Whatsapp 0544 737 54 22 - 0534 609 99 98

Patek Philippe Saat Tarihi

1839 yılında Polonya da Patek Philippe ve Francois Czapek ile birlikte kurulan bu firma, savaş zamanları sırasında çok zorluklar içerisinde kurulmuştur. O yıllarda bu tarz firmaların kurulması ciddi anlamda zor olmasına rağmen, bu iki arkadaş bunu başarabilmiş. O yıllarda direk olarak fabrika açmışlardır ve 200 kişiyi aşkın bir ekiple saat üretimlerine başlamışlardır. Çok kısa bir zamanda tüm dünyaya yayılarak nam salmışlardır.

1844 yılında daha 5 yıllık bir firma olmalarına rağmen, kol saatleri Paris fuarında sektörün beğenisine sunulmuştur. O yıllarda bildiğiniz gibi en ünlü saat türleri, cep saatleriydi. Patek bu saat türlerini çok daha fazla geliştirerek bir ilke el atmıştır. O yıllarda en ince, kurulmalı ve anahtar gerektirmeyen cep saatleri üretmiştir. Bu durum tüm dünya tarafından şaşkınlıkla izlenirken, saatleri akın akın satmaya başlamıştır.

Patek Philippe hayatını resmen kol saatlerine vermiş bir şekilde yaşıyordu. Öyle ki 1863 yılında anahtarsız saatler adlı kitabı çıkartmıştır. Bu kitapta yaşadıkları maceraları ve bu saati üretirkenki düşüncelerini anlatmıştır. 1877 yılında Papa tarafından onurlandırılan Patek Philippe,1890 yılındaysa Fransa?ya verdiği hizmetlerden dolayı Legion of Honor madalyasına laik görülmüştür.
Kısacası firmanın geçmişi bu şekilde sürüp gelmektedir. Günümüzde var olan firmalar arasında, en eski firmalardan birisidir. Bu firma gerçekten o yıllarda çok zor koşullar altında kurulmuş ve en kaliteli hizmetleri veren firma seçilmiştir. Zaman içerisinde kalitesini daha da yükselterek, tüm dünyaya nam salmıştır.

Günümüzde en prestijli ve en zarif saatleri üreten bu firmanın geçmişi bir hayli uzun ve karışıktır. Halen ayakları üstünde duran bu firma, Patek Philippe?nin bu dünyaya bıraktığı en büyük şeydir düşüncesindeyim. Eğer başarılarını oradan görüyorsa, eminim çok gururlanıyordur..

Bu yazıyı paylaş
  ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     
versace saat

Versace Bayan Saati Taşlı Altın Rengi
Satın Alan Ece

Audemars Piguet Royal Siyah Chronograph
Satın Alan mevlüt

Ulysse Nardin Le Locle Siyah Gümüş Chronograph
Satın Alan Furkan

Bulgari Bvlgari Diagono Titanium

Bulgari Bvlgari Diagono Titanium
Satın Alan serkan

Invicta S1 Rally Lacivert Yedek Kordon
Satın Alan ercüment

Tag Heuer Calibre 36

Tag Heuer Calibre 36 CAV5185.FC6237
Satın Alan Murat