Panerai Radiomir 8 Days Ceramica Watch ile Tanışın

Panerai, bu sene Saat Modelleri çok özel bir koleksiyona imza attığını açıkladı. Firmanın son göz bebeği Panerai Radiomir 8 Days Ceramica 45 mm watch. İleri teknoloji ürünü seramik bir gövdeye sahip olan saat markanın orjinalitesine katma değer katan en önemli modellerinden biri olma özelliğine sahip. Sadece 500 adet üretilmiş.

Sadeliği ön planda tutarken görsellikten ödün vermeyen saat tasarım markası, bu modelinde seramik malzemeden optimum düzeyde yararlandığını belirtti. Çizilmeye karşı mukavemeti yüksek olan ürün ayrıca çok yüksek sıcaklık derecelerine de dayanıklı olarak imal edilmiş. Saatin kasasında sentetik seramik ve zirkonyum oksid?den faydalanılmış. Bu malzemeye sahip olabilmek için, isozastik basınç sonucu oluşan kimyevi bir toz ile bir dizi kimyasal işlemin gerçekleşmiş olması gerekiyor. Sonucunda bir forma sokulan bu malzemeler bu kusursuz ve estetik güzelliğe izin veriyor.

Panerai Radiomir saat modelleri
Radiomir 8 Days Ceramica 45 mm isimli erkek kol saati Panerai hand-wound P.2002/3 calibere adlı mekanizmaya sahiptir. Bu makine sayesinde 8 günlük güç kaynağı depolanabilmektedir. Saatin mekanizması saatte 28.800 vuruş yapmaktadır. Saat 3 yönünde ise takvim özelliği mevcuttur.

Yastığı andıran 45 mm?lik kasası ve de sandwich tipli mimarisi sayesinde pek çok saat modelinin arasından özelikle de siyah görüntüsü ile rahatlıkla sıyrılmayı başarmıştır. Saat kasası elegan bir şekilde Buffola tipi kordonla bütünleşmektedir. Saatin kayışında yer alan toka DLC kaplamaya sahiptir (elmas şeklinde karbon). Saatin içerisine entegre edilen makineyi izleyebilmek üzere saatin arka kapağı füme safir kristal camdan yapılmıştır.

Saat kadranındaki tüm ayrıntılar Super-Luminova malzeme ile kaplanmıştır. Neticede, saat rakamlarının oluşturduğu kontratsın yardımı ile çok rahat bir şekilde okunma sağlanmaktadır. Kadranda ayrıca power indikatörü de yer almaktadır. 100 metre su geçirmezlik özelliğine sahip olan Panerai Radiomir 8 Days Ceramica 45 mm watch Paneria?nın mihenk taşları arasında çoktan yerini aldı.

Bu yazıyı paylaş
  , ,


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

Rolex Submariner Gmt Nato Band Otomatik
Satın Alan Cemal

Rolex Datejust Two Tone Taşlı Model replika saat modelleri

Rolex Datejust Two Tone Taşlı Model
Satın Alan bekir

Patek Philippe 6002G II Sky Moon Tourbillon

Patek Philippe 6002G II Sky Moon Tourbillon
Satın Alan Sabire

Montblanc boheme rouge stylo-plume

Montblanc boheme rouge stylo-plume Silver
Satın Alan Süha

Rolex saat kutusu

Orjinal Rolex Saat Kutusu Sertifikalı Büyük Boy Birebir
Satın Alan muhammet melih

Hublot Şeffaf Saat Modelleri Replika Şeffaf Hublot

Hublot Şeffaf Saat Modelleri
Satın Alan Mesut