Panerai Luminor

Panerai Radiomir 3 days Platino

Panerai, İtalyanca da çalı çırpıdan ekmek sepeti yapan usta anlamına gelmektedir. Ancak Radiomir modelinde pekte çalı çırpı tarzında malzemeler kullanıldığını söylemek biraz zor olacaktır. İtalyan markasında, İtalyanların geleneksel özelliklerinin tam olarak yansıtıldığı, şıklık ve dizayn ön plana çıkmakla birlikte, saat teknolojisinde İtalyanların İsviçrelilere göz kırptığı bir model olduğundan da rahatlıkla söz edebiliriz.

İtalyan erkeklerinin günümüz dünyasındaki yerinin sağlamlığı, onların tarzından, giyim kuşamdaki tutarlılıklarından meydana gelmektedir. İşte bu sebeple erkek aksesuarında onların tercihlerini takip etmek, yönlendirmelerine uymak , erkekler için iyi bir tercih olacak ve bayanların gözünde puanınızı bir kat daha artıracaktır.

Radiomir modelinde de klasik italyan motifleri işlenmiş olmakla birlikte, saatte tam bir italyan stili göze çarpıyor. Koyu renklerin tercih edildiği bu modelde koyu kahverengi bir arkaplan, koyu kahverengi saat kayışı kullanılmış. Saatin dış kaplamasında ise titanyum grisi , kahverengi ile muhteşem bir uyum yakalamış. Saat ayarlama pimi ise gayet büyük sayılabilecek bir boyutta olmakla birlikte, bu pimi kullanmak isteyenlere rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Diğer bir çok saatte olduğu gibi saati ayarlamak için tırnağınızı feda etmek zorunda kalmayacaksınız.

31512Saatin yapısına gelecek olursak, kadranda sadece 12 ve 6 rakamları büyük bir şekilde kullanılmış, diğer saat birimleri ise belirtilmemiş, sadece çizgi ile nitelendirilmiş. 12 nin altında ise büyük harflerle yazılan PANERAİ  markası, uzak mesafelerden bile okunacak kadar net ve şaşalı duruyor.Göstergelerin fosforlu yapısı ise karanlıkta güzel bir görüntü sağlamak amaçlı. Ayrıca saatte bir çok modelden farklı olarak termometre ve basınç göstergeleri bulunmakla birlikte, 6 rakamının üstünde ki gün göstergesi için uzun bir çizgi kullanılarak alışılagelen dijital görüntünün dışına çıkılmış.

Kayışın içindeki el yapımı dikişler, göstergeler, italyan stili , İtalyanların belki de dünyaya en büyük armağanı Ferrari izlenimi sunuyor ve Ferrari bütün erkeklerin hayalini süsleyen bir araba olduğu için bir çok insanın da hoşuna gidebilecek bir model yaratılmış. Sonuçta İtalyanlar arabalarda ne kadar iyilerse, giyim kuşam konusunda da en az o kadar iyiler, ve eğer tarz sahibi olmak istiyorsanız ve aksesuarlarınızı ona göre seçmek istiyorsanız, İtalyanlara güvenmenizde fayda var. Onlar bu konuda dünyanın en iyileri, ve PANERAİ  işini gerçekten iyi yapıyor.

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın