Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days Flyback Titanio

Yeni Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days Chrono Flyback Automatic Titanio47 mm saati iki farklı versiyonu da askeri içerikleri bir araya getiren, bu özellikleri sportif, güçlü karaktere ve kişiliğe dönüştüren Panerai kimliği ile hayat buluyor.
Tüm Panerai saatlerinde olduğu gibi Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days Chrono Flyback Automatic Titanio 47’de de ilham kaynağı denizler olmuş. Bu saat 300 metre kadar su basıncına dayanıklılık gösterecek şekilde üretilmiş.

Panerai Luminor Submersible adından da anlaşılacağı gibi 47 mm bir kasaya sahip. Dalış yapacaklar için özelliklere sahip saatte tek yönlü döner bezel kullanılmış. Bu da dalış süresini hesaplamaya yarıyor.
Modelden iki farklı versiyon üretilmekte. PAM00614 modelinde tamamen matlaştırılmış titanyumdan yapılmış bir bezeli bulunurken, PAM00615 modelinde ise yine titanyumdan yapılmış, çizgisel göstergeler ve noktalarla üzerine mat siyah seramik bir disk işlenmiş olan bezeli bulunmakta.
OP logosu bulunan kişiselleştirilmiş siyah lastik kayış kullanılan her iki modelde de Panerai mavisi ön plana çıkıyor.

Yeni Luminor Submersible 1950 bir su altı saati için kendinden beklenilen yumuşak ve dayanıklılığa sahip.
“Retour en vol” olarak ta bilinen Flyback Kronograf özelliği sayesinde, hareket eden kronograf kolunun sıfırlanmasına ve tek bir basım ile anlık olarak tekrar başlamasına olanak sağlıyor. Bu işlevi gerçekleştiren buton saat 10 pozisyonunda konumlandırılmış. Saat 8 pozisyonundaki buton ise flyback fonksiyonunu çalıştırıyor ve durduktan sonra kronograf kolunu sıfırlıyor.
Saati belirgin şekilde okuyabilmek için saatin kronograf dakika ve saniye ibreleri farklı renklendirilerek birbirinden ayrıldı. Saniye kolu mavi renkli iken dakika kolu ise rodyum kaplama.
Saat 3 konumda ise Titanyum bezeli olan modelde tarih penceresi yer alırken, seramik bezeli modelde kronograf saat sayacı yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir