P. Diddy Rolex Daytona’dan Vazgeçemiyor

P. Diddy Rolex Daytona

Asıl adı Sean John Combs olan “P. Diddy“, Puff Daddy, Sean John, Puff ve Puffy isimlerinide ayrıca kullanmaktadır. 1969 doğumlu olan “P.Diddy” 1988’den beri müzik dünyasının içindedir. Amerikada Uptown Records’da stajer olarak başladığı müzik kariyerine bir çok albüm ve başarı sığdırmıştır. 1993 senesinde kendi şirketi olan Bad Boy Entertainment şirketini kurmuş ve şirketini bir çok platin plak kazandırmıştır. Diğer müzik sanatçılarına da prodüktörlük yapan “P. Diddy” en son 2010 yılında çıkardığı albümüyle aktif müzik kariyerine devam etmektedir.

Rap türünde müzik yapan “P. Diddy” ayrıca aktörlük, moda tasarımcılığı, dansçılık ve prodüktörlükte yapmaktadır. “P. Diddy” ‘nin saatten yana seçimi ise ülkemizde statü sembolü olan “Rolex” markasından yana olmuştur. Model olarak ise “Daytona” koleksiyonundan bir model tercih etmiştir.


Rolex Daytona Cosmograph 40 mm Eyerose” modeli “P. Diddy” ‘nin seçimidir. 116505 referans kodlu bu saatte “Oyster” tipinde 40 mm çapında 12 mm kalınlığında bir kasaya sahiptir. 217 gram olan saatin kasası ve kordonu tamamen 18 ayar açık kırmızı altından yapılmıştır. Kasa üzerene saatin takometresi oyularak işlenmiştir. Saatin camı safirden yapılmıştır. Saat 100 m’ye kadar su geçirmezdir.

Saatinin mekanizmasi ise mekanik kendiliğinden kurulabilen oto chronograph bir mekanizmadır. Saatinin üzerinde COSC sertifikalı bir kronometre de bulunmaktadır. Saatin kordonu da “Oyster” tipindedir, saatin tokası ise “Easylink” uzantılı bağlantılı ve güvenlikli “Oysterlock” ‘tur. Saatin kadranı siyah renkli göstergeler ise 18 ayar açık kırmızı altından yapılmadır. Saatin kadranı üzerinde 3 küçük gösterge(saniye, dakika ve chronograph) bulunmaktadır. “P. Diddy” ‘nin de tercih ettiği bu saate sahip olmak için ödemeniz gereken rakam ise  ?22,999.00 Avro veya 56,775.00 Türk Lirasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir