Omega Seamaster Planet Ocean Liquidmetal

Ünlü saat tasarım firması yepyeni bir ürüne daha imza attı. Seamaster Planet Ocean Liquidmetal Limited Edition, seramik ve sıvı metal kullanılarak bugüne değin üretilmiş dünya üzerindeki ilk saat olma ayrıcalığıyla, yakın zaman önce, lansman edildi.

 

Omega?nın ar-ge ekibi ile Swatch işbirliğine gitti ve dalışa uygun ilk seramik çerçeveyi bu saat için üretmeyi başardı. İç kısmındaki rakamlar ve diğer bazı parçaların üretimi için ise sıvı metal kullanıldı. Kadranın siyah olduğu model üzerindeki diğer elemanlar beyaz ve sonuçta ortaya hoş bir kontrast çıkıyor.

 

42 mm?lik bir çapa sahip olan Omega Seamaster Planet Ocean Liquidmetal Limited Edition ait kasanın imalinde ise paslanmaz çeliğin gücünden yararlanıldı. Yine saatin bilekliği için aynı malzeme tercih edildi ve özel bir klips ile tamamlandı fiyat olarak 5700 dolar güncel fiyatı ile görücüye çıkmaktadır

 

Saat her ortamda kusursuz bir biçimde okunabiliyor..Aydınlık veya gündüz onun için farketmiyor, tüm saat işaretçileri ile akrep, yelkovan superluminova maddesiyle kaplanmış.

 

Saatin kadranı mukavemeti darbelere ve çiziklere karşı üstün bir performans sergileyen safir kristal cam ile korunuyor. Safir kristal cam ayrıca yansıma engelleyici bir özelliği de sahip. Bu sayede parlama vs. yaşanmıyor.

 

Gelelim saatin kalbine? Omega bu modelinde yenilikçi mekanizması Omega Co-Axial calibre 2500?den yararlanmış ve bu mekanizma ile 42 saatlik bir power rezerv?de garanti altına alınmış. Zamanı ölçüm konusunda eşsiz omega kalitesi vaat ediliyor!

 

Tam bir su ve dalış saati olan OMEGA, Seamaster Planet Ocean Liquidmetal 600 metrelik su geçimezlik özelliğiyle ise rakip tanımıyor!!!

 

Sadece sınırlı sayıda üretimi gerçekleştirilmiş olan saatin yalnızca 1948 kopyası hali hazırda bulunuyor. Bu haliyle de Seamaster Koleksiyonu serisinin unutulmazları arasında yer alacağını şimdiden tescillemiş olduğunu ayrıca belirtelim ve saat hakkında aktaracaklarımıza devam edelim;

 

Saatte sıvı metal alaşımından faydalanıldığını söylemiştik? Öyle ki bu malzeme hem hafif bir özgül ağırlığa sahip hem de katı faza geçirildiğinde, standart bir çelikte malzemeden tam 3 kat daha dayanıklı bir hale geliyor.

 

Sıvı metal alaşımı için şu 5 maddeden yararlanılmış: zirkonyum, titantum, bakır, nikel ve berilyum.

 

Üretici firmanın açıklamasına göre aralarındaki en önemli elemet ise Zirkonyum metali imiş. Sonuç olarak ortaya gerçekten dayanıklı ve bir o kadar da estetik bir ürün çıkaran Omega ekibine teşekkür etmek gerek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir