Omega

OMEGA SAAT 007 James Bond!

James Bond serisinin filmlerinde Omega marka saat kullanılması, neredeyse bir gelenek haline geldi. Serinin 23. filmi SKYFALL’da, dünyanın en ünlü gizli ajanı Bond’u bir kez daha kolunda bir Omega saatle göreceğiz. Saatin, bu ajana çok yakıştığı da bir gerçek. SKYFALL filminde kullanılacak saatin kararlaştırılan üretim miktarı 5007 adet.

Bu saat 007 James Bond’un filmlerinde kullandığı yedinci Omega saat olma özelliği taşımakta. Sportif yönleri ve dayanıklılığı ile dikkat çeken tasarım, adeta taşıyıcısıyla bu özellikleriyle bir yarış içerisinde. Planet Ocean adı verilen tasarım, krom nitrür dalış ölçeğine ve 600 metreye kadar su geçirmezliğe sahip. Tam bir güç gösterisi yani.

42 milimetre kasa çapındaki saatin saat 7 rakamının yerinde 007 ve safir kristal arka kapağında SKYFALL 007 işlemeleri bulunuyor. Bu da filme özel oluşunun bir başka göstergesi. Daha önceki James Bond Limited Edition modeller Seamaster Professional örnek alınarak üretilmişti, SKYFALL bir James Bond filmi için özel üretilen ikinci limited edition saat olacak.

Bir cevap yazın