Omega Gezegeni’nin okyanusuna Deep Black ile dalıyoruz!

Omega’dan yeni bir dalış koleksiyonu gün yüzüne çıktı. Planet Ocean Deep Black serisi Jacques Cousteau, Jacques Mayol ve William Beebe gibi efsane isimlerden ilham alarak tasarlandı.
Koleksiyonda 4 farklı saat bulunuyor. Teknolojinin sınırlarını zorlayan performansı ile Deep Black serisindeki siyah, kırmızı – siyah, mavi ve Sedna altının hâkim olduğu modeller 600 metreye kadar su geçirmez özelliğine sahip.
Yüksek su geçirmez özelliği elde etmek için Planet Ocean Deep Black 45 mm seramik kasaya sahip. Ancak kasanın en önemli özelliği tek parça halinde seramikten üretilmesi. Kasanın yanı sıra bezel de seramikten üretilmiş.
Saatteki OMEGA logosu için siyah modelinde Liquidmetal® teknolojisi kullanılırken diğer modellerde bu işlem için renkli kauçuk tercih edilmiş.


Saatin arka kısmında yine Omega patentli Naid kilitleme sistemi kullanılmış. Planet Ocean Deep Black kullananların tam bir kamuflaj elde edebilmeleri için üzerindeki renkler derinlere daldıkça siyaha doğru değişiyor. Eğer 300 metre ve altına dalarsanız saatteki tüm renkler siyah olarak görülmekte. Bu da dalgıçların giydikleri kıyafete tam olarak uyum sağlıyor. Kırmızı renge sahip modeldeki kırmızı renk sadece 5 metre derinliğe daldığınızda görünmez olurken mavi renk ancak 300 metre derinliğe dalındığında tamamen siyah renge dönüşüyor.
Omega Planet Ocean Deep Black serisinde 8906 Caliber kullanılmış. Saat yüksek su geçirmezlik özelliğinin yanı sıra 15 bin gaussa kadar manyetik alanlara karşı da dayanıklı. Bunun yanı sıra sahip olduğu özellikler İsviçre Federal Meteoroloji Enstitüsü’nden tam sekiz testten başarı ile geçmeyi başarmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir