Mücevher ve Saatçiliğin Birleşimi Baume & Mercier

SIHH’in dingin profesyonelliğini yaşatığı ortamında, çok farklı dekore edilmiş, bizi hamptons sahillerine götüren Baume&Mercier’in standında, markanın uluslararası pazarlama müdürü olan sandrine donguy’in konuğu olduk. Donguy, Baume&Mercier ile çalışmadan önce de yine lüks kesime hitap eden pazarlarda çalışmış. Markayla yollarını birleştireli ise 6yıl olmuş. “Daha önceki tecrübelerim buradaki çalışmalarıma yardımcı oldu.

Yine lüks sektörü için çalışıyordum. Lükse pazarı konsantrasyon gerektiren ayrıntılı bir pazar. Baume&Mercier’e katılma şansını elde ettiğim için çok mutluyum. Daha önce fransa’da yaşıyordum, ancak şu anki işim dolayısıyla cenevre’ye taşındım” Baume&Mercier lüks sektöründe emin adımlar ile büyüyen bir marka.Saatçilik kökenleri, Baume kardeşlerinin 1830 yılındasaat işi için isviçre jura kantonunda bir araya gelmeleri ile yaklaşık 180 yıl öncesine dayanıyor.

Bu köklerden yola çıkarak isviçre saat yapımı uzmanlığındaki kusursuzluğundan ödün vermemeye çalışıyorlar. Daha sonra 1918 yılında mücevherci bir aile olan Mercier ile iş birliği yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir