Müşteri Hizmetleri Whatsapp 0544 737 54 22 - 0534 609 99 98

Montblanc Haute Joaillerie White Nights

“Montblanc” ‘ın “White Nights” setinin (kalem, kol düğmesi, küpe, gerdanlık ve saatten oluşur.) saati olan bu model şık tasarımıyla göz doldurmaktadır. Set tamamen el yapımı olup St. Petersburg’un zengin kültürel mirasını sofistike bir zerafet ile yansıtmaktadır. “White Nights” setinin saatinin yapımında ilham kaynağı olarak St.Petersburg’un her yıl Haziran ayındaki gün batımındaki güzellik, ışık ve karanlık gecedeki renk değişimleri ele alınmıştır. “Montblanc” ‘ın bu yeni saati yuvarlak şekliyle zerafet ve hassasiyet saçmaktadır. Bu zerafeti ise etrafını çevreleyen bir çok elmasın ışıltısından kaynaklanır.

Saatin çevresinde 160 adet elmas bulunmaktadır. Aynı şekilde saatin kurma koluda yıldız şeklinde bir elmastır. Kadranını ise 38 adet küçük elmas süslemiştir. Toplamda üzerinde 208 adet elmas bulunmaktadır. “White Nights” üzerindeki bu kadar elmas ile “Montblanc” ‘ın “Villeret 1858” koleksiyonuyla aynı parlaklığa sahiptir.
Romen rakamları kullanılan “White Nights” saatinde saniye ve saat göstergesi küçük iken saniye göstergesi bunlara oranla bir hayli büyük olarak tasarlanmıştır.

“Montblanc Haute Joaillerie White Nights” en iyi saat üretimini yapan İsviçre’nin saat yapım geleneklerine uygun bir şekilde tasarlanmış ve bu ruhu korumuş bir mekanizmaya sahiptir. “White Nights” ‘ın sahip olduğu beyaz kordonu ise adeta St.Petesburg güneşinin batışından sonraki anı anımsatarak saatin zaman sembolünü tamamlar.

“Montblanc” ‘ın düzenlediği opera, bale ve müzik festivalinde “Montblanc New Voices Award 2011” ödülünü 2 genç opera sanatçısı kazanmıştır bu sanatçılar Sergei Semishkur ve Mikhail Petrenko’dur. Bu festivalin yazımız ve saatimizle ilgili kısmına gelicek olursak festivalde “Montblanc Haute Joaillerie White Nights” aktris Andie MacDowell ve model Franziska Knuppe tarafından takılmıştır.

Bu yazıyı paylaş
  ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     
versace saat

Versace Bayan Saati Taşlı Altın Rengi
Satın Alan Ece

Audemars Piguet Royal Siyah Chronograph
Satın Alan mevlüt

Ulysse Nardin Le Locle Siyah Gümüş Chronograph
Satın Alan Furkan

Bulgari Bvlgari Diagono Titanium

Bulgari Bvlgari Diagono Titanium
Satın Alan serkan

Invicta S1 Rally Lacivert Yedek Kordon
Satın Alan ercüment

Tag Heuer Calibre 36

Tag Heuer Calibre 36 CAV5185.FC6237
Satın Alan Murat