Zenith

MEKANİK ŞAHESER ‘ZENITH’

Tourbillon ile yüksek hassasiyette efsanevi bir kronografın bir araya geldiği ayrıcalıklı El Primero Calibre 4035D El Primero prestijini bir adım daha öteye taşıdı.
El Primero Tourbillon son derece komplike bir mekanizmaya ve Zenith Saat’in zarif profiline sahip.
El Primero, 36.000 alternans değerine sahip otomatik bir mekanizma. Mekanizmanın ihtişamını gösteren tourbillon saat 11 yönüne konumlandırılmış.
Önemli detaylar arasında küçük saniye ibresi ve bir dakikada turunu tamamlayan tourbillon kafesinin etrafında yer alan patentli tarih göstergesi sayılabilir.
100 metre su basıncına dayanıklı 45 mm kasaya sahip. Pembe altın ya da çelik kasa tercihi yapılabiliyor. Saatin estetiği yivli kurma tepesi ve vintage kronograf düğmeleri ile kusursuz hale getirilmiş.

Kadranın okunabilirliği safir bombeli cam ile maksimum seviyeye çıkartılmış. SuperLuminova uygulamasına sahip ibre ve indeksler beyaz veya siyah lak seçeneklerine sahip.
İnce kronograf ibresine Zenith’in dünyaca ünlü yıldızı yerleştirilmiş.
İki modelde vintage havası hakim. Üçüncü bir model ise daha modern bir havaya sahip olarak tasarlanmış. Titanyum versiyonu olarak karşımıza çıkan bu modelde boynuzlar ve krograf düğmeleri oldukça sportif esintiler taşıyor.
18.2280.4035_01.C713_mobile_picture_3Tasarımından AR-GE sürecine kadar her adımı Zenith atölyelerinde üretilen Calibre 4035D’nin kökleri 1969 yılına kadar uzanıyor.
Bu mekanizmayı efsane yapan unsurların arasında patentli tarih göstergesi, tourbillon ile yüksek hassasiyetteki kronofrafı bir araya getirmesini sayabiliriz. El Primero Calibre 4035D 36.000 alternans değerine sahip ve 381 parçadan oluşuyor.
50 saatlik güç rezervine sahip kalibreyi birkaç dakika seyrederek her şeyi anlayabilmeniz için yeterli olacak.

Bir cevap yazın