Blog

MB&F Musicmachine 2 Müzik Kutusuna Teknolojik Yorum

Öteki dünyaya ait tasarımların öncüsü parolasıyla bütün çalışmalarını büyük bir titizlilik ve ciddiyetle yürüten MB&F; Regue’yle ortak bir çalışma yaparak Musicmachine’in 2. versiyonunu piyasaya sürdü.

Saat dünyasında her zaman için sıra dışı ve fantastik tasarımlarıyla ön plana çıkmayı başaran MB&F; önde gelen müzik kutusu üreticisi Reuge’yle ortak bir çalışma yürüterek Musicmachine 2’yi hayata geçirdi. Musicmachine dizisine yeni bir boyutun kazandırıldığı Musicmachine 2; bilim kurgu müziğiyle dikkat çekiyor. Çalan müziğin yanı sıra; uzay gemisi tasarımı da oldukça dikkat çekiyor. İlk bakıldığında farklı bir boyutta oluşturulmuş olan bu tasarımın sanki bu dünyayla alakası olmadığı gözlemleniyor. Sıra dışı bir tasarıma imza atmış olan MB&F Reuge ortaklığı; bu çalışmalarıyla birlikte adlarından sıklıkla söz ettireceğe benziyorlar.

487059813_640Uzay gemisinin kuyruk kısmının üzerine monte edilmiş olan 2 farklı ve birbirinden bağımsız mekanizmanın yer aldığı bu koleksiyonda; her bir mekanizma kendine özgü kurma koluna, zemberek tulumbasına ve yatay konumda bir silindire sahip olmaktadır. Silindirin her birisinin üzerinde tam 1.400 adet iğne bulunmaktadır ve her silindir 3 farklı melodiyi çalmaktadır. Bu şekilde saat koleksiyoncularının ve saat düşkünlerinin ilgisini çekmeyi başaran bu çalışma; Star Wars’un unutulmaz müzikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Müzikleri; Rock’n Roll hayranı olan MB&F’nin kurucusu olan Maximilian Büsser tarafından seçilmiş olan bu koleksiyon, Themes From Star Wars, The Empire Strikes Back ve Star Trek ve buna benzer tınılar yer almaktadır.

Geleneksek müzik kutularında var olan sesin daha yüksek kalitede çıkabilmesi için bu tasarımda ayrı bir bölüm oluşturulmuş durumda. Mekanizma içerisinde ceviz ahşap kutu içerisinde yer alan Musicmachine2’de sesin daha yüksek çıkabilmesine yardım eden bir donanım bulunmaktadır. Hafif büklümlü alüminyum kubbe ve kuyrukta yer alan mekanizmadan oluşturulmuş olan bu bölüm sayesinde ses daha yüksek ve kaliteli çıkmaktadır.

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın