MB&F HM3 Frog Kol Saati

MB&F, Finlandiyalı saat üreticisi Stephan Sarpaneva ile birlikte patlak-göz HM3 Frog adını verdiği bir saat koleksiyonu tasarlamış, bu ilginç saat oldukça dikkat çekmişti. Şimdi de marka, bu serinin farklı bir versiyonu olan yeni saati Moonmachine ‘i müşterilerinin beğenisine sundu.

Moonmachine’in tasarımında, adıyla da ilişkili olan göstergeler kullanılmış. Saatte ayın evrelerini gösteren kadran ve kuzey yıldızlarını simgeleyen gökyüzü göstergesi bir hayli dikkat çeken tasarımlar olmuş.

mbandf-hm3-frog-watch_1

Ayrıca Stephan’ın kendi yüzü model alınarak oluşturulmuş ay yüzeyi, kadranın üzerine yerleştirilmiş. Saatin kadranına baktığınızda direk olarak bu yüzü görebiliyorsunuz. Onun hemen altında, kuzey yıldızları şeması dikkat çekiyor. Bu şema için kullanılan malzeme 22 ayar altın. İşlendiği yüzey ise çelikten yapılma. Hareketli yıldız ve gökyüzü kümesi Moonmachine’e çarpıcı bir güzellik ve estetik katıyor. Saatin ismine ne kadar yakıştığını vurguluyor.

Tasarım saat üç farklı renk seçeneğiyle ilgililerin beğenisine sunuluyor. Moonmachine her bir renkte sadece 18 adet üretilmiş olmasıyla da dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.