MAURICE LACROIX MACELLAN BOĞAZI SEFERİ

Uçurtma sporuna gönül veren iki diş hekimi, 560 kilometre uzunluğundaki macellan boğazı’nı kıte board ile geçerek dünya rekoru kırdı. Destekçileri ise “şimdi senin zamanın” sloganı ile maurıce lacroıx’di.

İki diş hekiminin en büyük haayali olan maacellan boğazı’nı kiteboard sporu ile geçme düşüncesi gerçeğe dönüştü. 560 kilometre uzunluğundaki macellan boğazı, ekstrem hava koşullarına rağmen maurrice lacroıx’in de desteği ile geçirildi ve dünya rekoru kırıldı. “Maurice lacroix macellan boğaz seferi” ile ilgili markanın yönetici direktörü marc Glaser, şunları söyledi: “Hayallerimizin peşinden gittiğimiz sürece onları gerçekleştirebileceğimiz fikrini bizlere bir kez daha kanıtlayan ekibimizi kutluyoruz.

Tüm zorlu şartlara karşın ekibimizin bunlara göğüs germesi için en doğru zamandı.” Macellan boğazı, adını 1520’de dünyanın çevresini dolaşmak amacıyla çıktığı yolculukta boğazdan ilk kez geçen portekizli denizci ferdinand magellan’dan aldı.Soğuk hava koşulları, sert rüzgarları ve düşük görüş mesafesiyle macellan Boğazı. En zorlu ve tehlikeli navigasyon rotalarından biri olarak kabul ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.