Lüks Saatleriniz için Seyahat Çantası

Döttling Guardian Travel Safe

Eğer ki seyahat etmeyi seviyorsanız ve ben bu lüks saatlerimi, pratik bir şekilde, onlara zarar gelmeden nerede nasıl taşırım diyorsanız bu yazı tam size göre… Bunun bir eksiklik olduğunu farkeden Döttling firması tam da bu işe uygun bir ürün geliştirmiş…  Döttling Guardian Travel Safe ismi ile kullanıcıların beğenisine sunulan silindir şeklindeki muhafaza tam 6 saati ayrı ayrı taşıyabilecek şekilde tasarlanmış… Üstelik yalnızca saat taşımakla sınırlı olduğunu düşünmeyin, iç hacmi gayet geniş olan saklama kılıfının içerisine bir miktar para ve değerli takılarınızı da bırakabilirsiniz, hatta bir kaç sayfa dokümana dahi rahatlıkla ev sahipliği yapabilir.

 

Döttling Guardian Travel Safe?in taşımayı daha da keyifli ve pratik hale getirebilecek bir de omuz askısı bulunuyor. Oldukça hafif bir ürün olan kılıf sadece 9 pound (yaklaşık 4 kg).  İşin diğer bir güzel tarafı ise muhafazanın kabında kullanılan materyal su geçirmeye ve karşı dirençli…

Bu muazzam taşıma çantasının etiket fiyatı ise 13.000?den başlayıp kalite ve özellik durumuna göre 25.000 dolara kadar çıkabiliyor!

Dötling tarafından silindir şeklinde tasarlanmış olan ürün firma tarafından özenle geliştirilmiş… Pek çok gözü bulunan seyahat kılıfı için kullanılan malzeme ise yüksek teknoloji ürünü… Öyle ki yapımında kullanılan bazı materyaller ise çok gizli… Yani ne tür bir kompozisyon oluşturulduğu bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıyor… Sözgelimi bileşenlerinde kullanılan karbit elementi neredeyse bir elmas kadar dayanaklı ve sert… Hatta, kılıfı bir testere ya da matkap ile açmak pek de kolay değil!!!

Takdire şayan bir işçilik ile karbon fiber kumaştan üretilen kılıfın, çizilmeye ve kesilmeye(yırtılmaya) karşı dirençli olması kuşkusuz! Kurşun geçirmez yeleklerde kullanılan malzemenin bu çantada da kulllanılmış olması onu asıl güvenilir kılan tarafıdır diyebiliriz. Guardian Travel cylinder?ın iç ve dış kaplaması için polikarbon malzeme kullanılmış olması da ona olan güvenlik duygusunu ayrıca perçinlememizi sağlamakta.. Polikarbon hepimizin bildiği üzere özellikle kask ya da kalkan yapımında sıklıkla tercih edilen bir malzeme… onu özel kılan yanı ise: darbeye karşı yoğun direnç göstererek kullanıcısını korumak…

 

Güvenlik konusunda biraz daha aşmak isteyen üretici firma, kalıpların dışına çıkmış ve nerede olursa olsun sahibine çantanın dünya genelindeki o anki lokasyonunu bildiren GPS alıcı sistemi yerleştirmeyi de ihmal etmemiş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir