Longines Saat Modelleri

Dünyaca ünlü havacılık üstadı Charles Lindbergh 1927 senesinde non-stop solo uçuşlarında Atlantik okyanusu boyunca hayli büyük bir uçuş gerçekleştirmişti. Uçuş tek motorlu bir hava taşıtı ile gerçekleştirilmişti. St. Louis ila Roosevelt Field (New York) arasında katedilen mesafeler arasında bir de Le Bourget (Paris) bulunuyordu.

Lindbergh designed the Hour Angle Watch to be produced by Longines.

Total?de 33.5 saat süren bu yolculuğun vazgeçilmezi elbette ki Lindberg Hour Angle.

Longines Sport Collection, duyurduğu modellerle Ürün ailesini genişletti

Longines Sport Collection birbirinden değerli elegan modelleriyle ürün gamını genişletmeye devam ediyor.

Longines Admiral collection da, bunlardan biri ve ilk kez 2008 yılında saat severlerle buluştu ve üstün performansıyla adından söz ettirmeyi başardı.

Bu koleksiyonun geniş yelpazesindeki tutkunlarının başında seyyahlar ve maceraperestler gelmekte? söz konusu koleksiyona 2009 yılı itibariyle 3 ayrı farklı model daha katıldı.

Longines Admiral 24h Ceramic Automatic isimli model 42 mm çapında dayanıklı ve cazibeli paslanmaz çelik kasasıyla göz doldururken, etrafının siyah

yahut gri seramik çerçeveyle süslendiğini ekleyelim?

Saat 24 H ölçüm birimine göre tasarlanmıştır ve bu ayrıntı kolaylıkla saatin dış çervesinden izlenebilmektedir. Saatin içerisinde self-winding mekanizması yer almaktadır.

Saatin kadranı gri ya da siyah olacak biçimde iki ayrı seçeneği alıcıya sunulmaktadır. Saat kadranı üzerinde geniş rakamlar kullanılmıştır ve bu sayede konforlu bir okuma arzu edilmiştir. Saat 3 yönünde ise takvim fonksiyonu yer almaktadır. Tüm bu özellikler ve kadran, yansıma yapmaz safir kristal bir cam ile korunmaktadır.

Saat, ön paneldeki gri yahut siyah çerçeve ile uyumlu, paslanmaz çelikten imal edilmiş bir kordonla gelmekte, kordon güvenli açılıp kapanabilmesi için özel bir klips sistemi barındırmaktadır. 100 metreye kadar su geçirmezlik korumasına sahiptir.

Seramik çerçevesi üzerinde takometre ölçüm özelliğini de barından Longines Admiral 24h Ceramic Chronograph?ın arka kapağı, vidalama sistemi ile monte edilmiştir. Saatin 3 yönünde genişce bir kurma kolu yer almaktadır.

Saat Longines firmasına ait özel bir self-winding mekanizma ile yönetilmektedir. Gri veya beyaz olmak üzere iki ayrı kadran seçeneği mevcuttur. Takvim sekmesi saat 6 yönünde yer almaktadır. Saat 3 yönünde 30 dakikalık geri sayaç mevcuttur ve saat üzerinde tek rakam ?12? bulunmaktadır, diğer yerler saat işaretçileriyle belirtilmiştir. Saatin bilezik kısmı yine üst panelle uyumlu olarak seramikten imal edilmiştir.

Longines Admiral koleksiyonuna ait bir diğer üye ise Admiral Chronograph 24h with second time zone isimli modeldir. Kusursuz bir zaman tutuş ve yanılma yapmaz yapısı ile mekanik saatler arasında haklı bir üne sahiptir.

Söz konusu model self-winding calibre L686 kodlu saat mekanizmasını kullanmaktadır. Saatin içerideki o tıkır tıkır işleyişi rahatlıkla saatin arka kapağından izlenebilir, nitekim arka kapak safir kristal camdan üretilmiştir.

Longines?in adı üstünde kronometre fonksiyonalitesini de barındırmış olduğu saatin 12 yönündeki bölmede 30 dakika sayacı yer alırken 12 saatlik sayaç ise 6 yönünde konuşlandırılmıştır.

Saatin, antrasit veyahut da gri olmak üzere 2 ayrı kadran rengi seçeneği mevcuttur. Yine rakam olarak sadece ?12? rakamına geniş bir biçimde yer teslim edilmiştir. Geri kalan saatler belirgin saat işaretçileri sayesinde okunmaktadır. Admiral Chronograph 24h with second time zone ?da çelik kordon yahut timsah derisi olmak üzere iki ayrı bilezik seçeneği mevcuttur. Her ikisi de özel ve rahat bir mekanizma ile açılıp kapanma konususunda sorunsuzdur.

Bu yazıdaki diğer bir modelimiz ise ; Longines GrandeVitesse line,

Söz konusu model hız tutkunlarına ithaf edilmiştir. Akışkan hatlar ve de aero dinamik kıvrımlarla Spor bir yapıya sahiptir. Kayda değer bir tipografya ya ve emsalsiz bir takometreye sahiptir. İşte bütün bu özellikkler bütün tutkun sporcuları ve araba pilotlarını kendisine aşık etmek için yeterli bir sebeptir.

Longines GrandeVitesse Chronograph 24h 44mm?lik paslanmaz çelik bir kasa içerisine inşa edilmiştir.

Admiral ailesinin self-winding calibre L686 isimli motoru ile yönetilen zaman makinası, çelik kasa, cilalanmıi siyah çelik çerçeve yahut da siyah alimunyum çerçeve seçeneğine haizdir. Her iki çerçevenin üzerinde takometre ölçümü için gerekli değerler konmuştur. (km/h ya da mp/h şeklinde modifiye edilebilir)

Siyah, pvd ya da metalik gri renkli kadran seçenekleri ile perakande satışa sunulan Longines GrandeVitesse Chronograph 24h de, diğer modellerinde olduğu gibi 12 rakamını öne çıkarmıştır. 12 rakamı yine geniş ve büyük bir biçimde ilgili yeri doldururken, diğer saat yerleri belirgin bir biçimde

saat işaretçileriyle belirtilmiştir. 24 zone bölgesi özelliği ile mekanik saatlere farklı bir bakıç açısı getiren saatimizin 3 yönünde takvim sekmesi ve saat 12 yönünde ise 30 dk sayacı yer almaktadır.

Karşı konulamaz tasarımı gayet şık kurma horozu ile tamamlanan Grande Visse modeli 50 metreye kadar su geçirmezlik mukavemtine sahiptir. Siyah ya da kahverengi bir deri kayış ile de satışa sunulduğu gibi, paslanmaz çelik kordon seçeneği de sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.