Jaeger-LeCoultre ULTRA THİN GRANDE REVERSO CHOCOLATE

2014’te SHH’de tanıtılacak olan Jaeger-LeCoultre imzalı saatlerin ortak özelliği, usta ellerden çıkan, mükemmel bir kalite ve olabildiğine farklı tasarımlarıyla ilgi çeken bir cazibe. İşte Ultra Thin Chocolate serisi de tamamen bu özelliklere sahip harika bir tasarım.

Daha önce Grand Reverso Rouge ve Grand Reverse modellerini çıkaran ve artık adı ile özdeşleşmiş olan Reverso saatlere imza atan Jaeger-LeCoultre, SHH fuarında yeni üyeleri Ultra Thin Chocolate’ı tanıtıyor. Reverso her zaman var olan yıllar içerisinde yeni komplikasyonlarla zenginleştirilen bir model. Şimdi yeni versiyonu olan Chocolate ise pembe altından üretilen çikolata kadranlı oldukça güzel ve şık bir model.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Ultra-chocolate-01-570x380

Tarih içindeki tasarımlara bağlı kalınarak hazırlanan; fakat bu çizgilerin modern dokunuşlarla şekillenmesi ile oluşan 1931 Ultra Thin Grande Reverso Chocolate modeli, Art Deco tarzını yansıtıyor. Özellikle muhteşem çikolata tonlarındaki kadranı ve pembe altından üretilen kasası ile orijinal versiyonların, yeni trendlerle zekice kombinlenmesi ile oluşturulmuş. Oldukça sade bir şıklığa sahip olan saat, hançer şeklindeki yelkovan ve akrebi, 12 dışındaki tüm rakamların batın şeklinde indekslerle gösterilmesi, saniye göstergesi, inanılmaz inceliği ve zarifliği ve tabii bunların yanında REVERSO yazısı ile muhteşem bir uyum oluşturmuş.

Jaeger-LeCoultre markasının kalitesini ve sağlamlığını yansıtan model, ince yapısı ve bileği tamamen saran formu ile bu yılın gözde saat modellerinden birisi olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir