IWC’den iki yeni pilot saati modeli

Bu yıl düzenlenen SIHH 2016 etkinliğinde dünyanın en büyük saat markaları yeni pilot saati modellerini görücüye çıkardı. Bu markalar arasında yer alan IWC de Miramar ürün grubuna dahil ettiği iki yeni tasarımı sergiledi. Karşınızda IWC Pilot’s Watch Mark XVIII Top Gun Miramar ve yenilenen IWC Pilot’s Watch Chronograph Top Gun Miramar!

IWC Pilot’s Watch Chronograph Top Gun Miramar

IWC Top Gun Miramar saatleri ilk olarak bundan 4 sene önce satışa sunulmuştu. Müşterilerden gelen şikayet ve tavsiyeler doğrultusunda yenilenen Top Gun Miramar IW389002 modeli 44m’lik bir inceliğe kavuştu. Saat 12 hizasında minyatür bir akrep ve yelkovanın da bulunduğu ürünün tarih göstergesi tek bir kutucukta yer alıyor. Tıpkı önceki tasarımlarda olduğu gibi yenilenen modelde de titanyum pim tercih edilmiş. IWC’nin kendi geliştirdiği 89361 saat mekanizması, bünyesinde yumuşak çelikten imal edilen bir iç kasaya da sahip. Bu özelliğiyle kokpit içinde manyetik koruma da sağlanıyor ve cihaz hiçbir şekilde bozulmadan uzun süre kullanılabiliyor. Flyback özelliğiyle de tek bir tuşa basarak kronografı çalıştırabiliyor, dilediğiniz zaman geri sıfırlayabiliyorsunuz.

Top Gun serisinin klasik hatlarına sahip olan ve 68 saatlik güç depolayabilen modellerin deri kordonlarında koyu zeytin yeşili tonları tercih edilmiş.

IWC Pilot’s Watch Mark XVIII Top Gun Miramar

Kabartmalı siyah ve zeytin yeşili renkli deri kayış seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunulan bir diğer IWC pilot saat modeli ise IW324702 stok koduna sahip olan XVIII Top Gun Miramar.

Seramikten imal edilen ve tam kurulduğunda 42 saatlik güç rezervine sahip olan bu mekanik saatin şıklığı, sade detaylarında saklı. Manyetik alanlarda mekanizmasının bozulmaması için yumuşak çelikten yapılan bir koruma haznesinin de bulunduğu ürüne safir cam eşlik ediyor. Hem hava basıncına hem de suya dayanıklı olması da cabası. Otomatik çalışan 30110 kalibreden güç alan bu maskülen model, IWC’nin geleneksel çizgilerini günümüze kadar taşımayı başarmış bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir