IWC Schaffhausen, Zarafetin ve inceliğin yeni temsilcisi

IWC Schaffhausen küçük kasalı pilot saatlere yeniden hayat vererek Pilot’s Watch Automatic 36’yı üretti. Efsanevi Mark 11’den ilham alınarak üretilen bu model aynı zamanda koleksiyonun en küçük saati olma unvanını da eline geçirmiş oldu.
Pilot’s Watch Automatic 36 zarif görünüme sahip ve oldukça ince bir görünüme sahip. Fakat bu görüntüsü sizi aldatmasın. Mekanizma, manyetik alanlara karşı koruma sağlayan demir bir kasa içerisine yerleştirildi. Bu zarif saatin güç rezervi ise tam 42 saat.
İç halka ölçülü bir şekilde daralıyor. Böylece kadrana üç boyutlu bir hava verilmiş. Bezel ve kadrandaki güneç deseni hem saatin şıklığını pekiştiriyor hem de ışığın dairelerin içerisinde hareket ediyormuş hissini veriyor.

IWC Pilot’s Watch Automatic 36 kadranı arduvaz rengi. Kayış için ise iki seçenek bulunuyor. Tercihinize göre koyu kahverengi Santoni timsah derisi kayışa sahip modeli tercih edebilirsiniz. Diğer alternatif ise paslanmaz çelik bilezikli model.

IW324002_0SgBnH4.0da092858edc3ba7dd8304a3c95624e4Kadranı gümüş kaplama ve mavi saat imleri olan modeli ise yine mavi timsah derisi renkli deri kayış ya da saten yüzeyli parlatışmış halkalardan oluşan paslanmaz çelik bilezikli olarak tercih etmek mümkün.
Bir diğer model ise yine gümüş kaplama kadrana sahip ve bu kez altın rengine sahip imleri bulunuyor. Bu kez Santoni timsah derisi kayışın rengi koyu kahverengi olarak tamamlanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir