IWC Ingenieur Double Chronograph Titanium

Mühendislik zorlu teknik konulara akılcı çözümler getirme sanatıdır. Yeni Ingenieur Double Chronograph Titanium IWC Schaffhausen’in uzmanları tarafından zaferle sonuçlanmış sanatsal bir başarıdır. Kökleri 1954/55 yıllarına dayanan efsanevi saat ailesine hem görünüş hem de fonksiyonları açısından katılmış değerli bir üyedir.

IWC Schaffhausen’in Ingenieur Double Chronograph Titanium’u 45 mm’lik titanyum kasasının içinde şaşırtıcı derecede güçlü bir varoluş yaratmak için güvenilen 79230 kalibreyi kullanıyor.
Bu saat ailesi tarihinde ilk kez ”Rattrapante” adı verilen ayrı saniye ibreleri anlamına gelen bir uygulama kullanmıştır. Bu yeni üye çarpıcı teknik karakteriyle gerçek bir göz alıcı…
Bir başka ilk ise ipeğimsi mat ışıl ışıl yüzeyi ve titanyum kasasının satenimsi rengidir. Diğer etkileyici özelliği ise çerçeve üzerindeki elmasımsı karbon (DLC) beş vida başıdır.
Tüm bu özellikler siyah kauçuk kaplı butonlar ve taç korumayla birlikte mükemmel bir görünüm sağlamaktadır.
Yeniden düzenlenmiş kadran açık, çekici ve kesin bir izlenim bırakıyor. Göstergeleri ayırt etmek için ilk kez saate tam uyum sağlayacak şekilde mavi kullanılmış.

Saat dakika ve saniye için kullanılan ibreler kadranın içine gömülüdür. İç yüzeyi koyu renklerde olmasına rağmen bu saatin çarpıcı fonksiyonları hava karardıktan sonra ortaya çıkıyor.
Ağırlık ve 16 mm’lik yüksekliği gibi sebeplerder tasarımcılar kasa içi yumuşak demirden yapıyı saatten çıkartmışlar.
Saatin kullanımını konforlu bir hale getirmek için dışbükey gövde ringi üstün ergonomi ve saatin toplamda sadece 130 gram olmasını sağlıyor.

WC Ingenieur Double Chronograph Titanium 12 bara kadar su geçirmez, sağlam Ingenieur kayışılı, her iki tarafında da antireflektif kaplaması olan safir camı ve vidalı gövde ve tac kısmıyla ekstrem durumlara birebir uygun mühendislik harikasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir