IWC Ingenieur Chronograph Silberpfeil

Mercedes Benz?in Gümüş Amblemine ithafen…

IWC, birbirinden yetenekli ve etkin tasarımcıları bünyesinde tutarak kendi markalarının bekası için gereken maksimum özeni gösteren bir firma… IWC?nin ilk Ingenenieur modeli ise 1950?li yılların başında ilk kez görücüye çıkarılmıştı. Model, O zamanlarda dahi maskülen bir yapıya ve dikkat çeken bir görünüşe sahipti. Sıra dışı ve kabartmalı görüntüsü ile sportif bir aurası vardı.
Gerçek anlamda esas model ise 1955?te duyuruldu. Geliştiriciler pek çok özelliğe haiz ve yüksek hassasiyetli bir model peşinde koştuklarından, hemen ardından piyasaya sürülen 854 ve 8541 kalibreli modellerle bu amaçlarına ulaştılar. Bu modeller kesinlikle saat dünyasında bir devrim yaratmıştı.

Yukarıda belirttiğimiz kalibreli modellerin akabinde, özellikle de, 70?ler ve 80?lerde saat piyasası quartz modellerle dolup taşarken, IWC yepyeni bir modeli duyurdu: IWC Ingenieur Chronograph Silberpfeil. Bu saatin, motor sporlarını on yıllarca domine eden Mercedes Benz?in silver arrow modelinden ilham alınarak tasarlanmış olduğunu da söylemeden geçmemek lazım…
Tamamen birbirinin aynı platformu kullanan IWC Ingenieur Chronograph Racer and the Chronograph Silberpfeil isimli modeller gayet şık ve 45 mm?lik çelik çerçeveye haiz olmasıyla göz doldururken, fly-back tipi kronometre mimarisi, de ayrıca dikkat çekiyor!

Söz konusu kronometre, saati ve dakikaları saat 12 yönüne iliştirilmiş, dolayısı ile süre ölçmek isterken akan zamanı görmek sadece bir göz atmakla mümkün… Diğer yandan gene rahat okunabilmesi maksadı ile takometre ise saat 6 yönüne kendi içinde ayrı bir takvim penceresi ile hizalanmış.

Self-winding olarak isimlendirilen saate özel mekanizma ise 68 saatlik kayda değer bir güç kaynağı sunması ile son derece verimli… Bu harika zaman ölçer 38 ayrı mücevher taşı ile de süslenmiş vaziyette… Ayrıca 12 barlık bir basınca karşı koyacak derecede su geçirmezlik özelliği de mevcut!
Silberpfeil modeli iki ayrı varyasyonda vitrinlerdeki yerini alıyor… Bir seçenek gümüş iken diğeri ise kahverengi bir kadrana sahip olacak… Her ikisi de silikon ancak yer yer deri dikişli bir bileklik ile piyasaya sürülecek.. Son olarak Mercedes Benz Silver Arrow logosunun saatin arka kapağını tüm güzelliği ile süslediği bilgisini de sizinle paylaşmış olalım. Her bir renk opsiyonundan yalnızca 1000?er adet üretileceğini de yazımızın sonuna ekleyelim.

One Reply to “IWC Ingenieur Chronograph Silberpfeil”

  1. Cuneyt Akcay dedi ki:

    ali ağaoglu bana bunu al 290.000$ cık:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir