İstanbul’lu Saat Meraklısı İş Adamlarına Jest

Kurt Klaus, işinde efsaneleşmiş bir saatçidir. IWC firmasının tasarım sorumlusu olarak ömrünü geçirmiş bu şahsın kendi adına 50 adet saat üretilmiştir ve bu saatlerden 1 seri numaralı olanı kendi kolunda bulunmaktadır. Böylesine büyük bir ismin İstanbul’a geldiğini duyan saat tutkunu zengin iş adamları IWC atölyesinde Kurt Klaus tarafından kabul edildiler.

Saat dünyasının hemen hemen tüm etkinliklerinin İstanbul’da yapıldığı zaman tercih edilen otel olan Four Seasons Bosphorus’ta saatçilikle ilgili konuşmasını yapan Kurt Klaus dinleyenleri kendine tekrar hayran bıraktı. IWC sertifikası alan öğrencilere yapılan bu konuşmada bu işin aşk ve emek istediği Kurt Klaus tarafından açıkça belirtildi.

1985 yılında yaptığı daimi takvim ile saat dünyasında devrim yaratan ünlü tasarımcı IWC ismiyle en çok tanınan saatçidir. 500 yıl sonra bile çalışabilecek bir saat programlamasıyla tamamen kalitenin ve lüksün efsanesi olmayı başardı. Günümzde ie IWC saatleri 2499 yılına kadar programlanmış saatler üretmektedir.

Yaşlanması ile tasarımcılık görevini daha çok tanıtımcılığa yönlendiren Kurt Klaus IWC Marka Elçisi olarak dünyayı dolanırken İstanbul’a da uğradı. Saat yapımcılığı atölyelerini ziyaret eden 77 yaşındaki efsane meraklı ve genç saat üreticilerini aydınlatıyor.

Dinner1

İstanbul’da kendisine gösterilen ilgiden memnun kaldığını söyleyen efsane isim tekrar geleceğini de söylemeden gitmedi.

Yaptığı kısa konuşmasında IWC ile çalışmaktan mutluluk duyduğunu, bu firmanın saatlerinin üretiminde ince detaylar kullanarak lüksün hakkını verdiğini belirtirken başarısının sırrının sorulması üzerine sabır, yetenek ve keskin gözlülük gibi erdemlerin mükemmeliyetçi ve işkolik yapısıyla birleşmesinden kaynaklanacağını söyledi. Sempatik ve neşeli tavırlarıyla herkesin gönlünde taht kuran Klaus’un bu kadar ilgi görmeyi gerçekten de hak eden bir usta ve unutulmayacak bir efsane olmasına şaşırmamak lazım.

Bazı markalar yaşamak için büyük reklamlar verir. IWC gibi bir markanın da bu piyasadaki en büyük prestiji saatin einstein ı olarak nitelendirilen Kurt Klaus’u yıllar önce bünyesinde çalıştırmaya başlaması olmuştur. Bu reklamını ve kalitesinin duruşunu kaybetmeyecek olan firma dünya çapında tanıtım etkinliklerine de devam etmekte.

One Reply to “İstanbul’lu Saat Meraklısı İş Adamlarına Jest”

  1. ahmet birol ekinci dedi ki:

    Ulyese nardin blu fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir