Invicta Jason Taylor Limited Edition

Eski NFL oyuncusu ve super star Jasan Taylor, önemli saat markalarından Invitica ile işbirliğine soyunarak yepyeni bir modelin geliştirilmesine katkı sağlamıştır. Marka bu çalışmanın bir ürünü olan modelini Jason Taylor?u onure etmek ve anısını canlı tutmak adına limitli bir kreasyonla piyasaya sürmüştür.

Öyle ki, söz konusu ortak çalışmanın bir ürünü olan modellerin gelişimin her safhasında Invicta Taylor ile ortak hareket etmiştir. Pek çok markada quarz hareketleri olsa bile bu çok özel edisyonda mekanik hareket kabiliyetine sahip olduğu için anılmaya değer bir modeldir.

Konu Taylor?a ait diğer modellerden açılmışken, kendisine ithafen hazırlanmış kreasyonları bir hatırlayalım:

a)      Specialty Scuba Reserve

Ronda tipi bir kuvars kronometre ile ayrıcalıklandırılmış olan özel bir modeldir ve muazzam genişliğe sahip bir kadranı bulur (51 mm çap) Specialty Scuba Reserve ayrıca 500 metreye kadar su geçirmezlik üstünlüğüne sahip olup tam 3 ayrı kreasyonu bulunur.

 

b)      Bolt Zeus Reserve

Bu zaman ölçerin de 2 ayrı modeli vardır. Her bir model 316L paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Farklı duruşları çok uzaktan bakıldığında dahi dikkat çekecek niteliktedir çünkü ustalıkla yerleştirilmiş minik metal kordonlar ona çok ayrı bir hava verir. 53 mm genişliğe ve bezeli sayesinde tek bir yone ayarlanabilecek olan saat 200 metreye kadar su geçirmezdir.

İlk modelin aynı kalibreyi kullanan üç ayrı versiyonu bulunuyor. 12954 kodlu model ondan sonraki modellerin anası sayıbilecek en temel halidir be paslanmaz çelik kasası bulunur. Diğer iki versiyon ise, altın ve sarı renkli revizyon modelleridir. İlgili modeller pembe altınla da olan ayrıcalıklı bir modeli de bulunur.

c)      The Specialty Black Diamond Reserve

 

Sef-winds özelliğine haiz olan br mekanik kronograf ile gelen Black Diamond Reserve, Jasan Taylor?un imzası ile birlikte gelmektedir ki, bizce saatteki asıl farkı yaratan kısım da odur!

Eta kalibreye sahip Valgranges A07.211 sistemle görücüye çıkan saat modelinin 25 jeweli bulunur. S,stem son derece kusursuz ve güvenilir bir biçimde çalışmaktadır. 2 günlük güç rezervine haiz olan saatin ayrıca 500 metreye kadar su geçirmezlik özelliği de bulunmaktadır. 52 milimetrelik çap genişliği ve de paslanmaz çelikten imal kasası ile kesinlikle sınıfının öncüsü saatlerden biridir.

 

d)     Specialty Reserve

Bir önceki modele oldukça yakın benzerliğe sahip olan modelin aynı oranda su geçirmezlik özelliği bulunur. Tek farkı ise eylem mekanizmasında yatar ki o da kuvars ve mekaniktir. ETA COSC isimli 27 jewele haiz bir sistemle çalışmaktadır.

 

e)      Invicta Arsenal Reserve

Ronda kalibre ile donatılmış olan bu zaman ölçer, kronometre fasiletesinin yanı sıra gün ismi ve tarihini gösterebilme özelliğini de bünyesinde barındırıyor. 48 mmlik kasa büyüklüğü olan saat, gümüşi kadran rengi ile de oldukça şık ve sportif bir görünüm sergiliyor.

 

f)       Venom Reserve

1000 metrelik su geçirmezlik modeli ile bir hayli dikkat çeken modelin tek yöne ayarlanabilir bir bezeli bulunuyor ve bu da quarz kalibre ile güçlendirilmiş… 53.7 milimetrelik bir kasa çapına haiz olan model, paslanmaz çelikten iöal edilmiş. Venom Reserve, deri bir kayışla sunuluyor.

 

  g)      Corduba 1000 Reserve

Bu model 1 km?lik su geçirmezlik özelliğiyle yine iddialı modellerden birisi… Aynı zamanda tazelik verici, inovatif ve de fütüristik kimliğiyle de bir hayli çarpıcı… Tüm parçaları titanyum ve kevlar olduğu için son derece mukavemetli bir ürün… Kasa çapı ise 48mm…

One Reply to “Invicta Jason Taylor Limited Edition”

  1. Savaşcan dedi ki:

    Bu saat satılıyormu almak isterim veya daha detaylı bilgi almak isterim yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa şimdiden yadımları için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir