Hublot İlk Canlı Renkli Seramiği Üretti

Hublot İlk Canlı Renkli Seramiği Üretti

Hublot İlk Canlı Renkli Seramiği Üretti

Dünyaca ünlü firmaların katıldığı saat fuarı 2018 Baselworld’de İsviçre’nin en önemli saat üretici firması Hublot; saat dünyasında devrimlerine devam ediyor. Başlıkta da göreceğiniz üzere Hublot ilk canlı renkli seramiği üretti. Normalde seramik renklendirmelerinde mat renkler tercih ediliyor, çünkü canlı renkler sertleştirme esnasında bozuluyordu. Ancak ilklerin ve arge’nin uzman firması yine bir ilke imza attı ve Hublot İlk Canlı Renkli Seramiği Üretti.

Hublot daha önce Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia isimli devrim niteliğindeki akıllı saati tanıtmıştı. Baselworld saat fuarında tanıtılan ve 2018 FIFA Dünya Kupası’na özel geliştirilen bu saat birçok açıdan devrim niteliğindeydi. Gol çizgisi teknolojisi’ni saatle birleştiren Hublot; hakemlere hatasız kararlar vermesi için top kale çizgisini geçtiği anda titreşim vererek bilgilendirecek. Bu ürün 2018 FIFA Dünya Kupası’nda kullanılacak.

Yeni bir modelle Hublot devrimci ve yenilikçi çizgisinden çıkmıyor. Saat kasasının tüm bileşenlerini canlı renkli seramikten üretmeyi başardı.

 

Hublot İlk Canlı Renkli Seramiği Üretti

Hublot Arge Departmanı ve Metalurji ve Malzeme Laboratuvarının geliştirdiği; dünyanın ilk canlı renkli seramik malzemeden üretilen saati 2018 Baselworld Fuarında tanıtıldı. Geliştirmenin patentini de alan Hublot sadece malzemenin renklendirilmesi değil sertleştirilmesi için de yürüttüğü çalışmada çok başarılı sonuçlar elde etti. Renk pigmentlerini yakmadan seramiği sertleştirmeyi başardı.Geleneksel yöntemlerle 1200 HV2 sertlik düzeyine kadar üretilebilen seramik malzemeyi 1500 HV2 sertlik düzeyine kadar çıkardı. Toplamda 4 yıl süren çalışma sonuçlandı. Hublot bir defa daha kalitesini gözler önüne serdi. Hem sertliğini hem de darbeye karşı dayanıklılığını geliştirdiği ilk saat modeli ise Big Bang Unico Red Magic.

Big Bang Unico Red Magic

İlk canlı renklendirilen seramik modeli Big Bang Unico Red Magic. Renk ise ateşin ve tutkunun rengi kırmızı. Canlı kırmızı renk seramikte kesinlikle çok estetik bir görünüme kavuşmuş.Dünya çapında sadece 500 adet satışa çıkacak olan dünyanın ilk canlı renkli seramiği kullanılan saati Big Bank Unico Red Magic; Self Winding teknolojisine sahip. Türkçe’ye otomatik kurmalı saat olarak çevirilebilecek bu teknoloji sayesinde saatin pili bitmiyor. Zaten pilli değil kendileri. Eski köstekli saatler gibi kurmalı ancak kolunuzda taşıdıkça kendi kendini otomatik kuruyor. İçerisindeki dinamikler sayesinde hareket ettikçe kendi kendine kuruluyor.

Big Bang Unico Red Magic modeli tek kurmada hiç hareket ettirilmezse 72 saat güç rezervine sahip. 45 mm klasik Big Bang koleksiyonu çizgisinden çıkmayan bir kasa çapına sahip olan modelin kasası kırmızı parlak seramik malzemeden üretildi. Çerçevesi de aynı parlak kırmızı renkte. Ürün 100 metreye kadar su geçirmezlik sunuyor ve camı safir.

Kayışı siyah ve kırmızı astarlı yapısal kauçuktan üretildi.

Kadranın iskeleti mat kırmızı, aplikler ise siyah üzerine kırmızı ışıldayan bir tasarımda.

CF. 8513. RX referans koduyla ulaşabileceğiniz saatin fiyatı hakkında şimdilik bir bilgi yok. Dünya çapında 500 adet üretileceğini düşünürsek hayli yüksek fiyattan satılacak bir koleksiyon olduğu söylenebilir.

Kalite, Estetik ve Gücün Birleşimi

Siyah cıvatalar, kasa arka planı, kayış ve kırmızı kasa, kadranlar, kayış birleşiminin sunulduğu model mükemmel bir kontrast oluşturmuş. Özellikle kurmalı saat modellerinde çark pek estetik bir görünüme sahip olmayabiliyor. Ancak bu saat modelinde çarkın siyah plastik malzeme ve metalle güçlendirilmiş hali kullanıcılara güçlü bir dayanıklılık ve güven veriyor. Görünüm olarak da saatin bütünlüğünü bozmadan siyah – kırmızı kontrastının içinde kendine yer ediniyor.

Saatçilik, malzeme ve füzyon sınırlarını zorlama konusunda bitmek tükenmek bilmeyen isteğimizi mükemmel bir şekilde açıklayan bir söz var. Hiçbir şeyin imkansız olmadığına ikna eden bir söz. Charlie Chaplin’in deyişiyle: “İmkansız şeyler için mücadele edelim.Tarihteki büyük başarılar, imkansız gibi görünen şeylerin sonucunda olmuştur.” Bugün, dünyanın ilk canlı renkli seramiğiyle Hublot bir kez daha imkansız diye bir şeyin olmadığını kanıtlıyor!

 

Ricardo Guadalupe, Hublot’nun CEO’su

Floyd MAYWEATHER, Gianluigi BUFFON, Pele, Dustin JOHNSON, Usain BOLT, Bar REFAELİ; Juventus, Chelsea, Benfica, Ferrari gibi sportif faaliyetlerde bulunan önemli isim ve firmaların sponsorluğunu yapan Hublot; saatçilik sektöründe hız kesmeden devamlı yenilik yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlerleyen yıllarda adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Ve evet Hublot İlk Canlı Renkli Seramiği Üretti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir