Hamilton Khaki Pilot 46mm Değerlendirme

Bir pilot saatinden beklenilmesi gereken en büyük özellik nedir diye sorsak, eminiz ki pekçokları tarafından şüphesiz, hoş ve kolay okunabilir bir genişlikte bir kadranının bulunması diye cevap verilecektir. Bunun bilincinde olan Hamilton?da Khaki Pilot isimli modelinin yeterince geniş tasarlanmış olmasına bir hayli memnun diyebiliriz. Saatin kasasının çap genişliği 46mm? Yani, Khakil Piot, daha en başında değerlendimemizden pozitif puan alarak bir adım öne geçti bile?

Peki diğer yandan onu bu kadar eşşiz yapan ikinci en önemli özelliği nedir diye sorsak, buna belki cevap veremezdiniz ama bu klasmandaki saatleri ilgiyle takip ediyorsanız bu özelliğini de oldukça beğeneceğiniz konusunda da bir kuşkumuz yok! O zaman özellikleri açıklamaya devam edelim, Khaki Pilot, ETA 2836-2 İsviçre menşeeili mekanizma kullanmakta ve 1000$ altı segmentteki en iddalı mekanizmaya sahip! Gördüğünüz üzere, Puanlama derecemiz şaşkınlıkla artmaya devam ediyor, öyle ki belki de yakın zamanda piyasaya sürülen saatlerden bu kadar artıyı bu fiyat skalasında bulmak neredeyse imkansız gibi!!!

Dahası da var, saat üzerinde dakikayı gösteren rakamlar yazı değil kabartma, üstelik paslanmaz çelikten!!! Bu kesinlikle saate üç boyut etkisi ile bir derinlik katmış, kasası da aynı şekilde yine paslanmaz çelikten ve nazikçe cilalanıp parlatılmış? Diğer bir detay ise, akrep ve yelkovan iskelet bir yapıda tasarlanmış ki, ibrenin altında yer alan, biraz küçük ifade edilmiş olan saat rakamlarını daha rahat görebilelim?

Bu fiyata rağmen, Hamilton Khaki Pilot (ref. H64715535), standart olarak safir kristal cam ile gelmekte, bu da başka bir artı elbette!! Kahverengi şık deri kemeri ile de uyum konusunda da oldukça başarılı? Şimdi kısa kısa saat hakkındaki notlarımıza bakalım.

Kasa: Paslanmaz Çelik Kasa Çapı: 46mm

Kasa Arkası: Exhibition

Kristal: Safir

Kadran: Siyah

Kayış: Deri

Mekanizma: ETA 2836-2

Güç Rezervi: 42 saat

Lug Genişliği: 22mm

Su Geçirmezlik: 100 m

Ön Plandakiler ? Kalite ön planda, estetik dokunuşlara sahip, patentli ve üstün kaliteli mekanizma, değerli ve elegan

Dikkate Değer ? Saatin kasası ilk etapta küçük gibi görünse de gayet yeterli! Zira,

46mm?lik kasa çapıyla yeterince geniş, ve kadranı saati rahatlıkla okumaya elverişili

Ürünün farklı renklerde diger kombinasyonları aşağıdadır

2 Replies to “Hamilton Khaki Pilot 46mm Değerlendirme”

  1. hakan dedi ki:

    hamilton markası gerçekten her erkeğin sahip olup takmak isteyeceği saat modelleri üretiyor. yeni sezon hamilton saat modelleri yine birbirinden güzel.

  2. Miguel dedi ki:

    Precio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir