Blog, Graham

Graham Silverstone Stowe Racing Kol Saati ? Keyif veren Fonksiyonalite

Graham Tasarım Evi, tüm motorspor tutkunlarına ithafen çıkardığı yeni Silverstone Stowe Racing?i geçtiğimiz günlerde tanıttı. Siyah, beyaz ve Sarı?nın muhteşem uyumunu bu erkek saati modelinde kusursuz bir biçimde yakalamayı başaran ünlü saat firmasının, kadran üzerine yerleştirmiş olduğu ekstra geniş büyüklükte saat rakamlarıyla bir hayli sıradışı bir modele imza atmış olduğunu görüyoruz.

Akrep ve yelkovanı açığa çıkaran renkli tasarım Saat 9 yönündeki alt kadranda yer alan kısa bir saniye ibresi ile pekiştirilmiş. Saat 3 yönünde ise ayrıca bir bölme daha karşımıza çıkıyor ki 30dk?lık bir kronometre fonksiyonu oluşturulmuş olduğunu anlıyoruz. Gün Göstergesi ise saat 7?nin hemen üzerinde yer alıyor.

Siyah seramik bir çerçeve iliştirilmiş olan ön panel ustalıkla yerleştirilmiş takometre ölçü çemberi ile desteklenmiş. yeni Graham Silverstone Stowe Racing adlı modelimizin 48 mm?lik kasası PVD kaplama ile desteklenerek paslanmaz çelikten imal edilmiş.

Saat 3 yönünde çerçevenin hemen yanında oldukça büyük boyutlarda bir kurma kolu gözümüze çarpıyor. Kurma kolunun ekstra mukavemet için, hemen altında yer alan hexagonal bir vidaya oturtulmuş olduğunu farkediyoruz. 2 ve 4 yönlerinde ise çelikten imal edilmiş stor/start butonlarının olduğunu ve şıklık katması için ?Claus de Paris? adlı malzemeden yararlanıldığını anlıyoruz. Saatin çizilmelere karşı dayanıklı olan safi kristal ile tasarlanmış

olduğunu da ayrıca ekleyelim. Son bir not, saatimiz 100 metrelik su geçirmezlik özelliğine de sahip!!!

Saatin kalbini oluşturan mekanizma ise, automatic bi-compax column-wheel chronograph movement -calibre G1742. 28 adet mücevherat ile desteklenmiş saatin mekanizması saatta 28.800 vuruş yaparak 48 saatlik bir enerji üretimine de ev sahipliği yapıyor. Mekanizma aynı zamanda sarsıntılara karşı geliştirilmiş özel bir anti-şok koruma özelliğine de sahip?

Siyah ve kaba araba lastiği desenli silikon kayışla sunan Graham Silverstone Stowe Racing, sadece 250 adetlik bir üretimle market raflarında çoktan yerini almış bile?

İlgili gönderiler

Graham Silverstone Stowe Racing Kol Saati ? Keyif veren Fonksiyonalite” ile ilgili yorumlar;

 1. Ata Mungan dedi ki:

  Elinizde bu modelden varsa satin almak istiyorum konu hakkinda bilgi verirseniz sevinirim.
  Tsk.

  1. editor dedi ki:

   Maalesef suan graham silverstone stowe racing modelinden elimizde öevcut degıldır

 2. Yilmaz karadag dedi ki:

  Benimde hosuma gitti bu saat fiyati nekadar

Bir cevap yazın