Bvlgari

Giardino Marino Di Bvlgari

Geçen sene Bvlgari’nin sıra dışı saat ustaları doğal botanik dünyadan aldıkları ilhamla birlikte ilk kadın saatlerini piyasaya seri halinde çıkarmışlardı. Bu yıl ise; denizin eşsiz manzarasıyla birlikte Giardino Marino di Bvlgari koleksiyonu piyasaya sürüldü.

Giardino Tropicale di Bvlgari adıyla geçen yıl karşımıza çıkan Bvlgari koleksiyonu; 1990’lı yıllarda da bitki temalı şekillerin ve parlak renklerin yardımıyla karşımıza çıkmıştı. Bu yıl ise denizim o eşsiz dokusu ve can alıcı mavisi Bvlgari’nin Giardino Marino di Bvlgari’yle karşımıza çıkıyor. Minyatür resim sanatını Bvlgari ustaları bu modelde o kadar güzel işlemişler ki; botanik ve zoolojik temalara çok farklı bir boyut getirilmiş. İsviçre’ye özgü kültürü de güzel bir şekilde sentezleyerek karşımıza çıkaran ustalar; bizleri hem tasarım, hem de renk olarak deniz dünyasına götürüyor.

bulgari-669x445

Farklı versiyonları bulunan bu saat modelinin her versiyonun sadece 50 sayıyla sınırlı olması; bu saati ve saati kullanacak olan kişiyi de daha ayrıcalıklı hale getiriyor. Şeffaf satir eşikle desteklenen tourbillonuyla göz alıcılığı yakalamış olan bu saat modeli; 22 karat altın asilatör ağırlıklı platinden oluşuyor. 64 saate kadar güç rezervi bulunan bu saat sayesinde yaklaşık olarak 3 gün boyunca bu konuda sıkıntı yaşamayacaksınız. 30 metreye kadar su geçirmez özelliği ve canlı renklerle dolu olan büyüleyici sualtı dünyası sayesinde sizi alıp uzaklara götürecek olan bu saat modeli; özellikle içinizi açacak ve ufkunuzu genişletecek. Cotes de Geneve dekorasyonunun bulunduğu bu saat modeli; ince dairesel motifleriyle de dikkat çekiyor.

18 K pembe altından yapılmış olan kasasıya sahip olan bu saat modeli; kenarlarında yer alan ve Bvlgari adı verilen 2.88 karatlık 36 façetalı elmasla dikkat çekiyor. Denizi anımsatan görünümüyle birçok saat düşkününün ilgisini çekmeyi başarmış olan bu saat; kadranında yer alan dekoratif unsurlarla da görsellik anlamında çeşitlilik arz ediyor. Kullanıcıları adeta büyüleyen ve görünümüyle ciddi şekilde beğeni toplamayı başarmış olan bu saat modeli; otantik ve doğal materyal yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Sedef, mercan, turkuaz ve elmaslar bu saatte yer alan en önemli detaylar arasında olmaktadır. Koyu mavi rengiyle de okyanusun o akılda kalan derinliğini karşımıza çıkıyor. Deniz yıldızları ve mercanların uyumunun da o mavi derinlikle karşımıza çıktığı bu saat; haşarı bir balık sürüsünü de kristal berraklığında olan sularda yüzerken karşımıza çıkarıyor. Hem eski teknikleri, hem de yeni teknikleri bir arada kullanarak bu denli geniş çaplı bir tasarım oluşturmayı başarmış olan Giardino Marino di Bvlgari ustalar; bizleri her anlamda bambaşka bir dünyaya götürüyor. Mercan, balık, deniz yıldızı gibi detayların yer alabileceği bir alan oluşturulmuş ve bu alan denizin koyu mavisine çok güzel bir şekilde sığdırılarak uyarlanmış. Su altı yaşamına da yer verilen bu koleksiyonda; bu alanda yer alan bütün parçalar teker teker usta tarafından elde cilalanmış olmaktadır. Mercan, beyaz, turkuaz gibi bütün detaylar yerine yerleştirilmeden önce elde cilalanmış, bu şekilde saate gelebilecek olan zararlar da önlenmiştir.

İlgili gönderiler

Giardino Marino Di Bvlgari” ile ilgili yorum;

  1. ilyas dedi ki:

    Aççık artırma nasıl oluyoor acaba

Bir cevap yazın