FREDERIQUE CONSTANT’TAN ŞIK BİR SAAT

Frederique Constant’tan Rally Koleksiyonu’na yeni bir ürün daha eklendi. Healey Chronograph Automatic, İsviçre’nin satın alınabilir lüks klasik saatleri ile ünlü markanın son üyesi.

Frederique Constant bugünler haklı bir gurur daha yaşıyor. Bunun nedeni İsviçreli klasik saat üreticisinin Vintage Rally Koleksiyonu’na eklediği son model olan Healey Chronograph Automatic.

Frederique Constant aynı zamanda ünlü Austin Healey marka otomobillerinin uzun süredir ortağı. Elbette bu sayede özellikle klasik otomobil yarışlarının da uzun yıllardan beridir içerisinde yer alıyor.

Modelin ortaya çıkış öyküsü de zaten buradan geliyor. Markanın yöneticileri Güney İller Kulübü’nden gelen 4 adet Austin Healey otomobili Plan Les Quates’te bulunan fabrikalarında ağırlıyorlar. Yöneticiler klasik araba meraklılarına, Vintage Rally Healey Chronograph Automatic’i göstermek için mükemmel bir fırsat olduğunu ifade ettiler.

Saat üreticileri ve araba üreticilerinin ortak unsurları, mühendislik, yenilik ve sanatkar dekordur. İşte bu manltıkla tasarlanan Vintage Rally Healey Chronograph, sportif zarafetin modern tasarımlar ile kombine edilmiş.

images

Model, hassasiyeti ile bilinen FC-397 kronograf kalibreye sahip. 46 saatlik güc rezervine sahip bu makine ayrıca 25 adet özel ve değerli taş ile süslenmiş. Kadranında saat 3 pozisyonunda 30 dakikalık sayaç bulunuyor. Bu eşsiz modelin kasası ise cilalanmış pembe altın kaplamalı paslanmaz çelikten. 42mm çapında olan bu kasa çizilmez konveks safir kristal cama sahip. Arka kapağı ise transparan ve bu sayede içerideki mekanizma görülebiliyor.

Vintage Rally Healey Chronograph yeşil bir kadrana sahip. Üzerindeki pembe altın kaplama kollar ve indeksler fosfor ile cilalandıkları için karanlıkta göz alıcı bir güzelliğe sahip oluyor.

Vintage Rally Healey Chronograph, sportif ve şıklık arasında mükemmel bir çizgi sunan kahverengi bir kayışa sahip. Modelin gümüş cilalı paslanmaz çelik versiyonu ise siyah bir deri kayışa sahip. 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip modelden 2.888 adet üretilmiş.

Vintage Rally Healey Chronograph’ alanlar için küçük bir sürpriz de bulunuyor. Kutu içerisinde saatle beraber bir de Healey NOJ393 model klasik araç minyatürü yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir