ETA SAAT ve VALJOUX 7750 SWİSS MEKANİZMA

ETA saat ve valjoux 7750 swiss mekanizma

ETA SAAT ve VALJOUX 7750 SWİSS MEKANİZMA

ETA saat ve valjoux 7750 swiss mekanizma ne demek sorusunun cevabı ile başlayalım. Orijinalleri ile aynı malzemeler kullanılarak üretilen, bire bir aynı görüntüye ve fonksiyonel özelliklere sahip olan saatlere Eta saat denir. Globalleşen dünyada ünlülerin lüks yaşamının gözler önüne serilmesi ile daha fazla insan lüks meraklısı hale gelmiştir. İsviçreli firmaların ürettiği saatler astronomik fiyatlara alıcılar bulmaktadır. Durum böyle olunca lüks ürünler kullanmak orta ve alt gelir düzeyine sahip insanlar için bir heves olmaktan öteye gidemez. Burada devreye Eta saat üretimi yapan firma girer, bu lüks saat modellerini birebir kopyaladıktan sonra normalinden 5-8 kat daha az bir bedel ile satışa sunar. Eta saatler orijinal malzemeler ile üretilir. İsviçre’de monte edilir. Orijinal saatler ile arasındaki tek fark fiyatıdır. Mekanizma olarak Valjoux 7750 Eta Swiss kullanılmaktadır.

 

Valjoux 7750 Eta Swiss

İsviçre’de üretilen ve dünyaca ünlü markaların saatlerinde kullandığı mekanizmadır. Kronograf

3 ayarlı taç kısmına sahiptir.

Sarma pozisyonu (Tacı çekilmeden)
Tarih / gün ayarlama pozisyonu( Bunun için tacı yarım çekmeniz gerekiyor.)
Saat ve hafta günleri ayarlama pozisyonu ile kronometre (Taç kısmı tamamen çekmeniz gerekiyor.)

 

Kronometre için başlatmak veya durdurmak için taç kısmının üstünde bulunan butona basmanız, kronometreyi sıfırlamak için ise taç kısmının altında bulunan butona basmanız gerekiyor. Bu mekanizmaları daha uzun yıllar kullanabilmek için bazı önemli öneriler şunlardır;

  • Kendinden sarmalı mekanizma olduğundan fonksiyonları uzun süre kullanmadığınız takdirde sarma işlemini düzene sokmak için, taç kısmını 1.pozisyonda iken (Tacı çekilmeden) saat yönünde 10-20 defa çevirmeniz sarma işlemini düzene sokacaktır. Gün aşırı kullanıyorsanız ise sadece saatinizi sallamanız yeterli olacaktır.
  • Saat: 21:00 ila 03:00 arasında asla saat ve tarih ayarı yapmayınız.
  • Kronometrenizi 12 saatten fazla aktif çalışır konumda tutmayınız.
  • Taç kısmını saat yönünün tersine veya Saat yönünde 30 turdan fazla çevirmeyiniz.
  • Ani sıcaklık değişimlerine maruz bırakmayınız.
  • Ani basınç değişikliklerinden saatinizi uzak tutunuz.
  • Saatinizi televizyon, mikrodalga vb. elektromanyetik alan yaratabilen ve radyasyon yayabilen aletlerin yakınına bırakmayınız.

Not: Saatinizi en az 1 yılda bir yetkili servislere bırakıp bakım ve onarımını yaptırmanız onu uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

 

 

ETA saat ve valjoux 7750 swiss mekanizma

ETA saat ve valjoux 7750 swiss mekanizma

 

ETA SAAT MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir