Engin denizlerin mavisi Panerai Blue Dial’de saklı

Engin denizlerin mavisi Panerai Blue Dial'de saklı

Engin denizlerin mavisi

Panerai Blue Dial’de saklı  Bugüne kadar çoğunlukla siyah ve askeri tipte kadranlara sahip saat modelleri üreten Panerai, segmentine bağlı kalmayı ve çizgisinden sapmamayı başaran bir firma. Ancak aşağıda yer alan mavi kadranlı dört saat, Panerai’nin bu kurallarını esnetmesi sonucu ortaya çıkmış bulunuyor. Evet, karşınızda Panerai Blue Dial serisi! okyanus mavisi, Panerai’nin yeni ürettiği bu saat serisine hakim olan ana renk. Yoğun bir mavi renginin kullanıldığı bu kadranların en şaşırtıcı özelliği, ışığı yakalayıp bakış açısına göre değişen şekillerde geri yansıtması. Panerai’ye özel olan bu teknik sayesinde tıpkı okyanusun dalgalanması gibi bir efekt saat kadranı üzerinde gerçekleşebiliyor.

Panerai Blue Dial’de saklı

Luminor 1950 ve Radiomir 1940 olmak üzere iki farklı modelde üretilen Blue Dial saatleri, sahip oldukları güç rezervine göre de ikiye ayrılıyor. Biri 3, biri 10 saatlik güç rezervini bünyelerinde barındıran modellerin mavi renkli kadranları da denizcilik tutkusundan ilham alarak inanılmaz derecede sportif bir görünüm oluşturuyor. Ayrıca kayışların değiştirilebilir olduğunu da not düşmek gerekir.3 günlük güç rezervinin bulunduğu bu model 100 metre derinliğe kadar suya dayanıklı. Otomatik mekanik yapıya sahip, tamamen Panerai’nin tecrübeli ustaları tarafından üretilen 7.9 mm kalınlığındaki kasası ve Incabloc® entegresiyle sarsıntılara karşı direnç gösterebiliyor. Kasanın altında ise 229 farklı bileşen yer alıyor.

Luminor 1950 10 Days GMT Automatic Acciaio – 44mm

44m’lik görece büyük bir kasaya sahip olan bu modelde ise sık seyahat edenlere kolaylık sağlamak amacıyla AM/PM saat fonksiyonu eklenmiş. Daha uzun süre dayanan güç kaynağı ve çizilmeye karşı koruma sağlayan çelik kasası, Panerai üretimi Caliber P.2003’le güçlendirilmiş. Super-LumiNova ismi verilen ve ekru boyalı parlak bir tabakanın yerleştirildiği kadran ise güneş ışıklarının deniz dalgası gibi yansımasını mümkün kılıyor. Saat dokuz yönünde ise hoş bir alt kadran konumlandırılmış.Daha önceki Luminor modellerine kıyasla daha büyük ve daha klasik çizgilere sahip olan bu iki yeni Radiomir modelinden ilki, Panerai Radimoir 1940 3 Days Acciaio – 47mm (PAM00690). Mavi renk kadran ve yine aynı renkteki deri kayışına sıcak baskıyla işlenen Officine Panerai’nin kısaltması olan “OP” yazısı saate ihtişamlı bir görünüm sağlıyor. 47 mm’lik cilalı çelik kasası ise Panerai’nin 1930’lu yıllardan kalma nostaljik modellerini andırıyor. Yelkovanın hareketini hiç bozmadan akrebi oynatarak saati ileri geri alabilmeniz de bu modelde mümkün.

Radiomir 1940 10 Days GMT Automatic Oro Rosso – 45mm

Saat 3 yönünde tarih göstergesinin, 9 yönünde de alt kadranın yer aldığı 45 mm çaplı bu model Blue Dial ailesinin tek metal kasalı üyesi. Altın rengindeki çelik kasanın kullanıldığı kasa parlak bir dış görünüme sahip. 10 günlük güç rezervine sahip olan ve “Officine Panerai” yazısının kazındığı gövdesiyle dikkatleri üzerine çeken model, aynı zamanda dahil olduğu ürün ailesinin en pahalı fertlerinden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir