DÜNYANIN EN PAHALI 5 SAATİ

DÜNYANIN EN PAHALI 5 SAATİ

DÜNYANIN EN PAHALI 5 SAATİ

DÜNYANIN EN PAHALI 5 SAATİ Saat almak isteyenlerin incelemeye başladıkça daha geniş alternatifleri görebileceği pek çok modelin, geçmişini takip etmesi çok daha faydalı olacaktır. Çünkü orijinal saatlerde dünyanın en pahalı 5 saati hangisidir diye soracak olursanız, sizlere bu yanıtları vermek istiyoruz. Günümüze kadar ulaşan saat markaları arasında ilgi çeken en ünlü noktaları da böylece görebileceksiniz. İşte sizler için dünyanın en pahalı saatleri arasında ilk 5’i sunuyoruz.

5.  Caliber 89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte şimdi de geldik, büyük bir merakla beklenen dünyanın en pahalı saatini ve özelliklerini açıklamaya. PATEK Philipp’in 150. Yılını kutlamasından dolayı 5 adet üretilmiş olan cep saatidir. İki yüzlü olarak kullanılan ve 33 fonksiyonu taşıyan modeldir. Yapımının 18 kt altın kullanılarak 9 yılda tamamlandığı görülmektedir. Bir saatte olması gereken tüm özellikleri barındırmaktadır. Takvimi, kronometresi, zil tonu ve ayışığı göstergesi gibi birbirinden fonksiyonel detayları bulunmaktadır. Fiyatı 5 milyon $ olarak belirtilmiştir.

4. Referans 1527

 

 

 

 
Ayışığı göstergeli olan ve üzerinde ray desenleri bulunan bu model 18 kt altından üretilmiştir. Üzerinde 23 adet pırlanta kullanılmıştır ve çapı 37 mm’dir. Fiyatı ise 5.63 milyon $ olarak kayıtlara geçmiştir. Harika bir görünüme sahiptir ve ışıltısıyla göz kamaştırmaktadır. Dikkatle incelediğinizde ne kadar değerli olduğunun sizler de farkına varacaksınız.

3. Süper komplike Cep saati

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekorlar kitabına giren ve 18 kt altından üretilen, çift yüzlü olarak kullanılan bu modelin 11 milyon $’ye  Henry Graves Jr için özel olarak üretildiği söylenebilmektedir. 1932 yılında üretilmiştir ve fonksiyonlarının sayısı tam olarak 24 adettir. 1999 tarihinde ise 11 milyon dolara satış gerçekleştirilmiştir.

 

2. Platin World Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2002 yılında 4 milyon dolara satılan ve fonksiyonel olan bu saat en pahalı saatler listesinde 4. Sırada bulunmaktadır. 24 farklı zaman dilimini göstermesiyle ön plana çıkmaktadır.

 

 

1 . Tek düğme kronometre

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1928 yılında yapılan bir modeldir ve 2011 yılında düzenlenen açık artırma ile satılmıştır. Fiyatı ise 3,6 milyon dolardır. Neden bu kadar pahalı diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Çünkü bugüne kadar kalan tek örnektir ve tek düğme kronometresi ile ön plana çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir