Doğadan Gelen Güzellik: HM3 Poison Dart Frog

İsviçre’de lüks saat piyasasında boy gösteren birçok marka var. Bu markalardan en önemlilerinden birisi de hiç şüphesiz Maximilian Büsser & Friends markası. Ünlü marka oldukça ses getirecek, ayrıcalıklı bir model tasarladı. Modelin adı: HM3 Poison Dart Frog. Modelin tasarımı için doğadan esinlenilmiş. Şöyle ki, model tropik yağmur ormanlarında yaşayan zehirli ok kurbağasının göz yapısından ve renkli egzotik desenlerinden esinlenilerek yaratılan bir model.  360 dereceye yakın görüş açısı sağlayan göz yapıları sayesinde kafalarını çevirmeden etraflarına bakabilen zehirli ok kurbağalarının gözleri HM3 modelinin dakika ve saat göstergelerinde hayat bulmuş.

Saat modelleri arasında en özel saatlerden biri, kurbağanın göz yapısıyla aynı. Böylece kurbağanın kafasını çevirmeden etrafını görebilmesi gibi, sizde dakika ve saat göstergelerinin bu göze benzeyen kubbeli yapıları sayesinde bileğinizi çevirmenize gerek kalmadan saati öğrenebiliyorsunuz. Bilekte ağırlık dengesini sağlamak için bu kubbelerin üretildiği madde olarak alüminyum dikkat çekiyor. Kubbelerin üst kısmı ise safir kristali ile kaplı. Böylece göze hitap eden çok şık bir görünüm oluşmuş. Safir kristalinin işlenmesi hayli emek isteyen bir işlemdir. Çünkü yapılacak en küçük hata, görüş kalitesini bozar. Bu yüzden kubbelerin yapımında en üst düzeyde işçilik uygulanmış.

mbandf-hm3-32zrbrlb-01-042e27250c

Yani saat titiz ve özenli bir çalışmanın ürünü. Kadran malzemesi ise hafifliği ve sağlamlığı ile bilinen PVD malzemesinden üretilmiş. PVD malzemesinin zarifliği ile hoş bir uyum oluşturan ve Jean-Marc Wiederrecht tarafından tasarlanan dış teker ise tarih göstergesi olarak da çalışıyor. böylece tasarım hem şık hem de işlevsel bir özellik kazanmış. Bu özgün tasarım sadece 10 adet üretilmiş. Bu yüzden teknoloji ve şıklığın bir potada eridiği tasarıma sahip olmak isteyenler ellerini çabuk tutmalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir