DAHA DA MASKÜLEN: CLIFTON Baume et Mercier

Clıfton koleksiyonu ruhunu 1950’lerden alıyor.savaş sonrası yenilenmenin başladığı ve yaratıcılığın doruğa çıktığı dönemlerdi. İşte bu dinamizm ve zarafet Clıfton’a ilham verdi. Maskülden çizgileri gelenekselci yapısını daha da somutlaştırıyor. Ürün oluşturulurken geleneksel parçalardan yola çıkılıyor.

Mutlaka müze ürünlerinden izler taşıyorlar.çok rahat okunabilir kadranı var. 50’lerin tipik bir örneği. Bütün karakteristik özelliklerini o dönemden almış. Modelleri oluştururken özellikle geçmişte neler yapmışız onlara bakıyoruz. Çok zengin bir geçmişimiz var, eski bir markayız. Köklerimize geri dönmeyi tercih ediyoruz.

Tabi ki modayı ve gündemi de takip ediyoruz. Maskülen parçaları, klasik altın gibi DNA’mızda olan uygulamaları saat segmentinde aktarıyoruz. Clifton 1830 kubbeli opalin gümüş kadran, perçinlenmiş rakamlar ve indeksler en belirgin özellikleri. Çift tamburu sayesinde 90 saatlik güç rezervi sağlayan la joux-perret 7381 kalibreye sahip. En önemli özzelliği ise  cilalı ve saten perdahlı yuvarlak kasaya sahip olması. Clifton modellerinin tümünde kasa arkası safir kristal uygulamalı. Cotes de geneve desenli timsah derisi kayıs veya metal bilezik il sunuluyor. Çelik bilezikli modelleri daha klasik ve sportif görünüm veriyor. 7 sıralı bilezik kasayla uyum içerisinde ve kullanımı rahat.

Timsah derisi kayış ya da metal bilezikli kendinden kurmalı çelik modeller arasında Complete Calendar, Clifton 1830 ve kırmızı altından yapılan, detaylarla süsle kendinden kurmalı modeller yer alıyor. Bu ve önümüzdeki yıl maskülen klasik parçalarda timsah kayışler kesinlikle çok popüler olacak.

Asya pazarı için diğer bir alternatif süet deri ve metal bilezik olacak, çünkü deri kayış sıcak ülkelerde veya daha çok terleyen kişiler için uygun olmuyor. Bileziğin tenle uyumu çok önemli” “Bütün modellerin yaratım sürecinde 30 yaş civarında kişi çalışıyor üretim kısmında 15 saat ustası ve 5 mühendis çalışıyor. Özellikle saat sektöründe moda olanla geleneksel yapımızın bir ortaklığını kuruyoruz.

Modellerimizin yola çıkış noktası her zaman eski modellerimiz oluyor” “Marka ruhu gereği ABD,fransa ve italya gibi ülkelerde her zaman daha emin yol almış ve güçlü olmuştur. Bu elde edilen güçler biribirine bağımlı bir pazar oluşturmamaktadır.

Bugün Asya konusunda önemli gelişmeler yapılıyor. Çinli müşteriler ile büyüyen bir potansiyel elde ediyoruz. Çin’de Cho Tai Fook ile yaptığımız iş birliği çalışmalarımıza bir örnek Marka olarak kendimizi gerekli alanlarda güçlendiriyoruz.”

One Reply to “DAHA DA MASKÜLEN: CLIFTON Baume et Mercier”

  1. MUTLU ASLAN dedi ki:

    İş saate gelince Ali Ağaoğlu gibiyim.Bu değil,bu da değil,bu hiç değil,daha farklı birşey istiyorum,bu sıradan,bu hiç bir işe yaramaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.