Chopard . L.U.C XP Skletelec Zerafeti

XP ailesine ait olan son ürün BASELWORLD’de tanıtıldı. Oldukça ince ve zarif bir tasarıma sahip olan ürün, tüm dikkatleri üzerine topladı. L.U.C XP Skletelec, kendisinin ana hatlarına örnek teşkil ediyor diyebiliriz.. Kendinden kurmalı mekanizması saatin artı puan alan özelliklerinden. Oldukça özenli bir şekilde yapılan işçiliği ise, bu alana ilham verecek nitelikte. Saat Modelleri el emeğine oldukça önem verildiğini söylemek mümkün. İki çarkla donatılmış bu maksimum ince mekanizma, Chopard Manifacture tarafında üretilen ilk iskelet kadrana sahip özelliği taşımakta.

Teknik becerinin yoğum olarak kullanıldığı modelde zarafet ve incelik ön planda. Zaten tasarım ultra-ince özelliğinde. L.U.C Calibre 96.17-S ‘in ön hazırlığını oluşturuyor diyebiliriz. Chopard patenti bulunan, eksenleri aynı iki çarkı birleştiren ve akıl almaz inceliğinin yanı sıra, inanılmaz bir teknik donanım ve başarıyı temsil eden 3.3mm kalınlığındaki aksamının kendinden kurmalı mekanizması, saatte 28.800 titreşimlik bir frekansla çalışarak, Twin teknolojisi sayesinde 65 saat kapasiteli güç rezervini oluşturuyor .Kadranındaki sayılar ‘Cotes de Ceneve’ ile donatılmış. köprüleri de içinin işçiliğini öne çıkarmak için özenle kurgulanmış. Saatte siyah rodyum kaplama alt yüzeyin yanı sıra altın kaplama dişliler bulunuyor. Böylece sağlanan renk çeşitliliği, güzel bir bütünlük oluşmasına sebep oluyor. Yani siyah ve altın renginin muhteşem bir uyumu söz konusu.
Nikel kaplamalar ve parlak rakamlar keza öyle. saatin kasasındaki bu ayrıntılar zamanın kolayca ve anlık bakışta anlaşılmasını sağlıyor. 18 karatlık kırmızı altın kasasıyla oluşturduğu iki tonlu etkiyi de belirtmek lazım. Gücün simgesi olan bu renkle saat çok daha hoş bir havaya bürünüyor.

Sınırlı sayıdaki 288 parçalık L.U.C XP Skeletec saatinin kayışı timsah derisi. Ayrıca üzerinde 18 karatlık rose gold taşlı kopçası, dikkat çeken bir diğer özellik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.