Chopard L.U.C Triple Certification Tourbillon

Yeni Chopard L.U.C Triple Certification Tourbillon koleksiyonu, dünyanın en prestijli saat yapım ve tasarım ödüllerinden 3 tanesine birden layık görülen ilk saat olma özelliğini taşımaktadır. (COSC, Poinçon de Genève and Fleurier Quality Foundation label). Bu testlerde yalnızca saatlerin şıklık yarışı değerlendirilmeye alınmaz ve her bir saat zaman ölçüm teknikleri açısından tek tek sertifakalandırılır.

Şehvet uyandıran Chopard Saat roze altın 43 mm çapı ile 3 ödülü/sertifikasyonu birden göğüsleyen .U.C Triple Certification Tourbillon LUC koleksiyonu yeni kavisli şeklini, cilalanmış satinle parlatılmış gösterge uçları ve yeniden dizayn edilerek geliştirilmiş üstün konforundan almıştır. Saatin sağ yanında bulunan kurma kolunun üzerine nakış gibi işlenmiş LUC logosun da Hem ergonomik, hem ince, hem de estetik bir detay olarak durmaktadır.

Eşşiz bir donanımsal niteliğe sahip olan saatin kadranı ince detaylarla süslenerek okunması kolaylaştırılmıştır. Kadranın gümüş tonlarındaki rengi ışığı hapsederek, kayda değer bir kontrast oluşturmaktadır. Bu ışık oyunu Dauphine stilinin kişiselleştirilmiş şeklini temsil etmektedir. Saat kadranı üzerinde yer alan numara biçimleri için 1960?lı yılların tasarımı emsal alınmıştır.

Saatin Pil ömrünü gösteren indikatör bölmesi saat kadranın 12?yi gösterdiği yere gömülmüş olan LUC?da, saat 6 yönünde saatin mekanik aksamını gösteren şeffaf bir cam bölme yer almaktadır. LUC koleksiyonu, bu benzersiz tasarımı ile Cenova Saat Yapım ve Tasarım Ödülleri organizasyonundan 3 sertifikasyon verilmesiyle başarısını taçlandırmayı başarmıştır. Tutku, Güvenilirlik ve kusursuz zaman ölçümü de onun bu başarıya layık görülmesine destek olmuştur.

1886 yılında kanton yasası gereği işe girişilmiş ve Poinçon de Genève kalite standartlarının öngördüğü 12 kriter, saatin bileşenlerini oluşturan mekanik aksam üzerinde tatbik edilmiştir. Bu yönergenin sonucu olarak bu şartların altında firma gerçek bir kalite anlayışını benimseyerek, dünyanın en prestiji markaları arasındaki çembere, tecrübesi ile birlikte girmeye hak kazanmıştır. COSC, firmanın kronometre özelliğini bünyesinde barındıran tek saatidir. Söz konusu özellik en az 15 gün boyunca çeşitli ısılarda ve pozisyonlarda teste tabi tutulmuştur. Mekanik bir saatin ?kronometresi? de var demek için içerisindeki mekanik aksamın, yani dişlinin, bin bir türlü zorluk testini aşmış ve bağımsız saat yapım kuruluşlarınca bu özelliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Bu saat hakkında son birkaç şey söyleyerek yazımızı noktalayalım; Söz konusu firma yukarıda anılan modeli ile dünyada kazanılması en zor olan sertifikalardan olan Fleurier Quality Foundation(Fleurier Kalite Enstütüsü?ne ait derecelendirmeyi kazanmış ender firmalardan birisidir. Enstütü, saatleri 21 günlük mukavemet testlerine almakta ve uzun süreli dayanıklılığını da ayrıca belgelemektedir. Maksat saatin içerisindeki mekanizmanın bütün bu zorlu koşullardan etkilenip etkilenmeyeceğini test etmektir. COSC tüm zorlu testlerin üstesinden gelmiştir.

3 Kalite Belgesine sahip Chopard L.U.C Triple Certification Tourbillon, 100 parça olarak seçkin yerlerde piyasaya sürülmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.