Chopard L.U.C. 8HF.

Ünlü saat markası ChopardCOSC sertifikasına sahip yeni saat modelini, sevenlerinin beğenisine sundu. Üstelik bu saat, ilk yüksek frekanslı mekanik saat olma özelliği taşıyor. Modelin adı ise L.U.C. 8HF.

 

L.U.C. 8HF ‘ klasik tarzı sevenler için mükemmel bir kasaya sahip. Bu kasanın içinde 8 Hz boyutunda bir saat maşası mevcut. İlginç bir özellik olarak, saatin arka kapağında bir boşluk bulunuyor. Buradan da saatin işleyişini ve çalışma düzenini izleme imkanı var. Kayış tokası ve kasanın yapıldığı madde tercihi, çelik yerine titanyumdan yana kullanılmış. Bu da saate oldukça şık bir hava kazandırıyor. Saatin kayışları el yapımı özelliğinde. Kullanılan madde ise siyah timsah derisi.

 

Chopard 8HF, kullandığı 8Hz saat maşasıyla oldukça dikkat çekiyor. Çoğu saat tutkunu 8 Hz’dan sonra 10 Hz saat maşasının yapılıp yapılmayacağı ve yapılırsa nasıl olacağı konusunda kafa yormaya başladı bile. Bu bakımdan Chopard, yeni bir tartışmayı başlattı diyebiliriz. Zaten marka, bu yeni fikirde çeşitli tartışmalara başlanacağını hesaplamış olmalı ki, yepyeni özellik barındıran L.U.C. 8HF’yi deneme amaçlı olarak ilk etapta sadece 100 tane üreteceğini açıkladı. Bu da markanın ihtiyatlı davrandığının açık bir göstergesi. Asimetrik merkezli tasarımıyla da dikkat çeken saat, meraklılarının yoğun ilgisiyle karşı karşıya. Saatte bu markaya tutkun olanların da nasıl bir tepki vereceği, bir diğer merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.