Chopard Classic Racing Superfast Chrono Sportif bir Karakter

Chopard yeni serisinden Classic Racing Superfast Chrono Split?in lansmanını gerçekleştirdiğinde ilgili seriden yalnızca 1000 parça üreteceğini açıkladı.

Chopard?ın Formula yarışlarından esinlenerek oluşturduğu bu yeni kreasyonunda kuşkusuz ilk dikkat çeken öğe, saatin kayışlarında kullanılan lastik desenleri olmuştur dersek sanırım mübalağa etmemiş oluruz. Kromonetre özelliğine de haiz olan saat pek çok teknik özelliği de beraberinde sunuyor.

Saatin kadranına baktığımızda siyah renklerin hakim olduğunu ve saat işaretçileri kısmında saat rakamları yerine sadece işaretçilerin kullanıldığını görüyoruz. Saatin rahatlıkla okunabilmesi için ise dakikalar büyük olarak kadrandaki yerini almış. Splitter ve Kronometre fonksiyonuna sahip olan özeliğini saat 12 yönünde, takvim özelliğini ise saat 3 yönünde görüyoruz. Ayrıca saatin sol tarafında, saat 9 yönünde konuşlandırılmış olan ve saniyeyi gösteren bir alt kadranının da var olduğunu sözlerimize ekleyelim.

Yeni Chopard Classic Racing Superfast Chrono Split Second watch 45 mm?lik DLC-blackened paslanmaz çelik kasa içerisinde geliyor. Saatin 3 yönündeki kurma kolu saatin kimyasına uygun tasarlanmış. Saatte ayrıca küçük havalandırma delikleri mevcut. Takeometre özeliğini de bünyesinde barındıran bu modelde COSC sertifikasyonuna sahip özel bir kronometre/süre ölçer mekanizması da mevcut ve saat 42 saatlik pil rezervine de sahip.

Saat, yukarıda da bahsedildiği biçimde sportif bir silikon kayışla gelmekte? Kayışın en belirgin özelliği ise Dunlop?un lastik modeline ait esintileri üzerinde taşıması.

Bu yazıyı paylaş
  , ,


One thought on “Chopard Classic Racing Superfast Chrono Sportif bir Karakter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   
Omega Seamaster

Omega Seamaster Cronometreli Siyah Seramik Bezel
Satın Alan Aydın

Rolex Deepsea 904L PASLANMAZ ÇELİK

Rolex Deepsea 904L PASLANMAZ ÇELİK
Satın Alan enis

Versace VRSCVCO110017 Bayan Kol Saati

Versace Bayan Kol Saati
Satın Alan Gökhan

Breitling Navitimer Siyah pvd kasa Ve Mavi Kadran

Breitling Navitimer Siyah pvd kasa Ve Mavi Kadran
Satın Alan mehmet

TAG Heuer BMW Power ModeLi
Satın Alan Mustafa

Rolex Perlon Örgü Kordon Siyah
Satın Alan Huseyin