Cartier

Cartier ve Gelişmiş Saatleri!

Ünlü saat tasarımcısı Cartier, 2009 yılında Cartier ID One konseptini çıkarmış, koleksiyon lüks saat severlerden tam puan almıştı. Marka şimdi de bu sürümün gelişmiş bir versiyonu olan Astrotourbillon Karbon Crystal serisini tanıttı.

Cartier’ın önceki ses getiren tasarımları olan ID One ve ID Two adlı konsept saatleri, dizaynları boyunca harcanan mesai ve paraya rağmen hiçbir zaman seri üretim olarak görev almadılar. Çünkü marka  bu iki saatin rolünü, sadece Cartier’in vizyonunun ve teknolojisinin vitrini görevi görmek olarak belirlemişti.  Ancak, saat dünyasında sürekli yeni gelişmeler yaşanabiliyor. Bu gelişmelerin sonucunda da, bazen ID One gibi konseptlerin bir takım değişikliklerle piyasaya sürülebilmesi mümkün olabiliyor. Çünkü talep o yönde zuhur edebiliyor. Cartier’ın da bu sektördeki en önemli markalardan biri olduğunu hesaba katacak olursak, bu sonucun çıkması hiçte anormal bir durum değil.

Cartier-ID-one-1

Astrotourbillon Carbo Crystal, niyobyum-titanyum kasa şeklinde tasarlanmış. Karbon kristal parçalar, ayar ve yağlama gerektirmeyen palet ve saat maşası gibi Cartier ID One’da denenmiş birçok parça ve teknik özellik, bu saatte de kullanılmış. Bu durumda markanın kendisini riske atmadığını söylemek mümkün.

Saatin seri üretim olacağının belirtilmesi, fiyatı konusunda iyileştirme yapılacağı beklentisini ortaya çıkarmıştı. Fakat 2014 yılının başlarında satışa sunulacak bu saatin yaklaşık olarak 133.000 Dolarlık bir etikete sahip olması bekleniyor. Yani konsept fiyatı geçerli bir durum olacak.

Bir cevap yazın