Bvlgari Octo Quadri Retro Chronograph Gerald Genta

Baselworld 2012 etkinliğinde Bvlgari saat, iddalı sezon modellerinden biri olan yeni Octo Quadri-Retro Chronograph Gerald Genta?yı saat severlerin beğenisine sundu.

 

Bvlgarinin en son modeli 45 mm?lik bir kasa hacmine sahip. Kasa, seramik ve paslanmaz çelik malzemenin mükemmel uyumunu üstün tasarım işçiliği ile birleştirmeyi başarmış. Kasanın kadranı ise yansıma yapmaz safir kristal cam ile güvenlik kalkanına alınmış.

 

Kasa mimarisi içerisinde İsveç menşeili bir mekanizma olan automatic Gerald Genta in-house movement – the caliber GG7800 makinesini kullanmakta? Saatin dakikaları, saniyeleri, kronometresi hatta tarih sekmesi işte bu özel isveç menşeili zaman makinesi tarafından koordine ediliyor. Çalışma frekansı saatte 21.600 vuruş yaparak 45 saatlik bir power rezerv sağlıyor.

 

Kronometrenin Başlat/durdur ve de reset fonksiyonları, kasanın sağa tarafına ustaca yerleştirilmiş 2 adet buton sayesinde sağlanırken, aynı bölgede, iki butonun arasında, saat kurma kolu yer alıyor. Saat kurma kolu onyx cabochon maddesi ile zenginleştirilmiş.

Çok yönlü saat kadranı antik bir teknikle hazırlanmış; cloisonne technique? pek çok aşamadan geçerek bu yumuşak hatlara kavuşan kadran, bu estetiğini kuşkusuz bu eski teknikten almış?

 

Sonuç olarak, 5 farklı zone?a ayrılmış kadran üzerinde saatin fonksiyonları için ayrılmış özel bölmeler kullanım kolaylığı sağlarken 100 metrelik su geçirmezlik özelliğini de sahip saatimiz, siyah bir deri kayış ile saat marketlerdeki yerini çoktan aldı bile?

One Reply to “Bvlgari Octo Quadri Retro Chronograph Gerald Genta”

  1. Özgür patatoğlu dedi ki:

    Bu saat ne kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.