Bvlgari Octo Quadri Retro Chronograph Gerald Genta

Baselworld 2012 etkinliğinde Bvlgari saat, iddalı sezon modellerinden biri olan yeni Octo Quadri-Retro Chronograph Gerald Genta?yı saat severlerin beğenisine sundu.

 

Bvlgarinin en son modeli 45 mm?lik bir kasa hacmine sahip. Kasa, seramik ve paslanmaz çelik malzemenin mükemmel uyumunu üstün tasarım işçiliği ile birleştirmeyi başarmış. Kasanın kadranı ise yansıma yapmaz safir kristal cam ile güvenlik kalkanına alınmış.

 

Kasa mimarisi içerisinde İsveç menşeili bir mekanizma olan automatic Gerald Genta in-house movement – the caliber GG7800 makinesini kullanmakta? Saatin dakikaları, saniyeleri, kronometresi hatta tarih sekmesi işte bu özel isveç menşeili zaman makinesi tarafından koordine ediliyor. Çalışma frekansı saatte 21.600 vuruş yaparak 45 saatlik bir power rezerv sağlıyor.

 

Kronometrenin Başlat/durdur ve de reset fonksiyonları, kasanın sağa tarafına ustaca yerleştirilmiş 2 adet buton sayesinde sağlanırken, aynı bölgede, iki butonun arasında, saat kurma kolu yer alıyor. Saat kurma kolu onyx cabochon maddesi ile zenginleştirilmiş.

Çok yönlü saat kadranı antik bir teknikle hazırlanmış; cloisonne technique? pek çok aşamadan geçerek bu yumuşak hatlara kavuşan kadran, bu estetiğini kuşkusuz bu eski teknikten almış?

 

Sonuç olarak, 5 farklı zone?a ayrılmış kadran üzerinde saatin fonksiyonları için ayrılmış özel bölmeler kullanım kolaylığı sağlarken 100 metrelik su geçirmezlik özelliğini de sahip saatimiz, siyah bir deri kayış ile saat marketlerdeki yerini çoktan aldı bile?

Bu yazıyı paylaş
  , ,


One thought on “Bvlgari Octo Quadri Retro Chronograph Gerald Genta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Rolex Day Date Silver İndex modeli

Rolex Day Date Silver İndex modeli
Satın Alan Uğur

Versace VRSC23C80D002S009 Gold Kasa
Satın Alan Ertuğrul

Porsche Design P'6780 Saat Kordonu
Satın Alan aliosman

Bvlgari Serpenti Bayan Saati Gümüş Rengi Taşlı
Satın Alan Bourak

Rolex Daytona Blue Cosmograph Gold kasa siyah kadran

Rolex Daytona Blue Cosmograph Gold kasa siyah kadran
Satın Alan Serhat Eren

Invicta S1 Rally Lacivert Yedek Kordon
Satın Alan Mehmet