Bulova dünyanın ilk kavisli kronograf saatine imza attı

Saatçilik sektöründe tarihe bir imza daha atan Bulova dünyanın ilk kavisli kronograf saatini üretti.

Tarih 1875 yılını gösterdiğinde kurulmuştu Bulova. O günden günümüzde sektörde birçok yeniliğe imza atan Bulova bu geleneği devam ettirmekte kararlı görünüyor.

Bulova saat dünyasının kalbinin attığı Baselworld 2016’da dünyanın ilk kavisli kronograf saatini tanıtarak dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başardı.

Bulova-Curv-aBlogtoWatch-2Kavisli olmasının yanında Bulova Curv performansıylada dikkatleri çekiyor. 262k Hz’de çalışan saatin aynı zamanda şık, ergonomik olmadığını da hiç kimse iddia edemez.

Bulova Curv, 12 değişik versiyona sahip. Titanyum ve çelikten üretilen farklı modellerin ortak özellikleri ise transparan kadranı ve şeffaf arka kasası sayesinde kavisli mekanizmanın görünmesine olanak tanıyor.

Saat spor ve klasik sevenler için farklı tasarımlara sahip. Modellerde kauçuktan üretilmiş sade ve oldukça çık gözüken siyah kayış kullanılmış.

Bulova bilimsel çalışmaları ile de ön plana çıkıyor. NASA ile yaptığı işbirlikleri arasında aya çıkış için zaman ölçme araçları da geliştirmişti.

Bulova Curv, 43mm, 44mm ve 45mm kasa çapına sahip modelleri bulunuyor. Değişik renklere ve görünümlere sahip modellerin yurt dışı satış fiyatı ise 599 dolar ile 899 dolar arasında değişiklik gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir