Breitling Colt 44 Saat Modeli

Breitling Colt 44

 

Colt 44Instruments for Professionals sloganıyla üretim yapan İsviçreli “Breitling” firmasının 11 koleksiyonundan biri olan “Colt koleksiyonu?ndan bir saattir. “Breitling” 1954 yılında resmi pilot saati olarak ilan edilmiştir. “Breitling” ‘in sitesine girdiğimizde her model için ayrı bir uçak resmiyle karşılaşmaktayız. “Colt” koleksiyonunda ise 2. Dünya Savaşı’ndan kullanılan uçaklardan biliyoruz. Üstteki resimdeki saat 6 “Cold 44” saat modelinden sadece birisi diğer modellere yazımızın devamında değineceğiz.

 

Genel olarak “Colt 44” ‘ün özelliklerine bakıcak olursak; 44 mm çapında 14 mm kalınlığında bir kasaya sahip ayrıca bayan modelide bulunmaktadır. Kronometreli veya düz versiyonları olan “Colt 44” ‘ün ayrıca siyah, mavi ve gümüş renkli kadran seçeneklerine de sahiptir. 500 m’ye kadar su geçirmeyen “Colt 44” ‘ün camı yansıma önleyici safirden yapılmıştır. Deri,çelik ve kauçuk kordon gibi kordon seçenekleride bulunmaktadır. Kasa malzemesi olarak paslanmaz çelik kullanılmıştır. “Colt 44 Breitling” 74 kalibresini kullanmaktadır. Pil olarak ise 8 yıla kadar dayanabilen CR2016’yı kullanmaktadır. Tek yönlüdür. Net ağırlığı ise 102,80 gramdır. 2 yıl garantilidir.

Breitling” ‘in bize sunduğu saatin fiyatı ise 2,520.00 Avro ya da 6,225.00 TL’dir. Üzerinde bulunan “SuperQuartzTM” kalibresi sayesinde “Breitling” 73 oranla daha derinlere kadar suya geçirmezlik sağlanmıştır ve 500 m’lik bu su geçirmezlik “Breitling” ‘in garantisi altındadır.

 

“Breitling” “Colt 44” koleksiyonu için şunları söylemektedir; Uçuşlardaki başarıları için hayranlarına, “Breitling” “Colt 44” ‘ü standart Quartz modellerinden 10 kat daha iyi hareket sağlayan “SuperQuartzTM” kalibresinin en iyi elektronik teknolojisiyle donatmıştır. Kasası ve iskeleti cilalanmış ve saten fırçayla fırçalanmıştır.

 

Bu yazıyı paylaş
  , ,


2 thoughts on “Breitling Colt 44 Saat Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

Rolex Kahverengi Deri Saat Kordonu
Satın Alan Hasan

Rolex daytona otomatik kol saati taşlı

Rolex Daytona
Satın Alan Kerim

Cartier Erkek Cüzdan Gerçek Deri Siyah

Cartier Erkek Cüzdan Gerçek Deri Siyah
Satın Alan Sarp

Emporio Armani AR1971 Erkek Kol saatleri

Emporio Armani AR1971 Erkek Kol saatleri
Satın Alan TALHA

Time watch Gümüş touch dokunmatik kol saati
Satın Alan UGUR

Rolex 18K Yellow Gold Day-Date Black Onyx 39 mm
Satın Alan Mehmet ali