Breguet Tradition 7047 Tourbillon

Breguet Tradition 7047 Tourbillon

Breguet Tradition 7047 Tourbillon

Brequet en popüler kol saati üreticilerinden birisi ve en eskilerinden… Hatta ve hatta genel kanıya göre bilinen en eski üretici olarak kabul edilir. Breguet, üstün teknolojik inovasyon ve sıra dışı ürün gamı ve de elbette, lüks faktörüyle öne çıkan bir saat modeli…

Erkeklere yönelik bir kreasyon olarak görücüye çıkarılan Breguet Tradition 7047 Tourbillion ciddi anlamda hayranlarının gönlünü fethedecek gibi duruyor.  Birbirinden işveli ve farklı tasarımlara imza atan firmanın saat geliştiriciliği konusunda yaptığı teknoloji yatırımlarıyla ilgili ayrı bir şöhreti bulunuyor. İlk bakışta 3D bir kasa yapısına sahip olduğunu fark ettiğiniz saate ait kadranın yerinde iç mekanizmasının yer aldığını yani şeffaf kasa konseptine uygun olarak tasarlandığını görüyoruz. Başka bir deyişle, Saatin kalbi tüm çıplaklığı ile ortada! İçerisindeki tüm bileşenlerinin de 3D bir yapıya sahip olması ise görüş keyfini artıran diğer etkenlerden!!! Kuşkusuz 3 boyutlu bir mimari anlayış ile tasarlanmış olan saatin bu hali ona bambaşka bri hava ve gizem de katmıyor değil!

7047br_g9_9zu_squarePeki görünüşte estetik, değişik ve hatta orijinal bir stil ikonu olarak addettiğiniz söz konusu saatte yer alan kadran üzerinde bir nebze karmaşa hakim iken saati nasıl öğrenebiliriz???  İşte, saat yedi yönünde yer alan pencere bize tüm gerekli bilgiyi verirken siyah roma sayıları da ihtiyacımız olan saat bilgisini bir çırpıda anlamamızı sağlıyor! Saati kurmak için ise hemen sağ köşede bakır renkte bir kurma horozunun olduğunu görüyoruz. Tüm bu şaşaa tam da stiline uygun timsah derisi bir kayış ile de tamamlanıyor!

Breguet, saat endüstrisini dönüştürmeye devam ederken son üretimi olan 7047 Tourbillion gerekli övgüleri fazlasıyla hak ediyor. Tek sıkıntısı belki de her bütçenin erişemeyeceği fiyat faktörü J Ancak lüks tüketim grubunun diğer ürünlerinde olduğu gibi bunu da dert etmesi çok da mümkün görünmüyor ve bu kesime de ilk fırsatta vitrinleri süsleyen bu saati gidip görmelerini tavsiye ediyoruz.

2 Replies to “Breguet Tradition 7047 Tourbillon”

  1. Ahmet Usta dedi ki:

    Kırk yılda bir saat beğeneceğim tuttu onun da fiyatı 22.500 dolar çıktı :/

  2. dydem dedi ki:

    Amazon 125bin dolarlik saati kaca postaliyor bilen varmı Breguet La Tradition Tourbillon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir