Bir Saat Ustası Daha Hayata Veda Etti: MICHEL HERBELIN

Fransız saatçiliğinin önde gelen ismi vee michel herbelin marka saatlerin kurucusu michel herbelin hayata veda etti. Michel herbelin’in, ” Hiçbir şey kötü yapmadığın sürece ucuz değildir” felsefesiyle yakaladığı başarısını, bugün çocukları aynı duyarlılık ve kararlılıkla sürdürüyor.

Fransız saatçiliğinin önde gelen ismi ve michel herbelin hayata veda etti. 7 aralık 1921 yılında paris’te dünyaya gözlerini açan michel herbelin, 1985 yılından bu yana emeklilik hayatını sürdürdüğü Toulon’da sevenleriyle vedalaştı.

Tütün işletmeciliği ve bar-cafe işletmeciliği yapan ailesinin mesleği yerine, dayısının, teyzesinin ve eniştesinin mesleği olan saatçiliği tercih eden küçük michel, çalışkanlığı ile başarı merdivenlerini hızla çıkmaya Başladı. Daha 26 yaşına bile basmadan 1947 yılında kendi işletmesini kuran michel, bugün kurucusu olduğu Michel Herbelin satlerinin dünya çapında bir başarı elde etmesini sağladı. 4 çocuğu bulunan Michel Herbelin’in bugün en küçük oğlu pierre-michel şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

Marka bugün 80 çalışanı ile yılda 125 bin adet saat üretiyor ve 15 milyon euro ciro gerçekleştiriyor. Işine son derece bağlı ve mükemmeliyetci bir yapıya sahip olan micher herbelin’in, “Hiç bir şey kötü yapmadığın sürece ucuz değildir” felsefesiyle yakaladığı SAAT DÜNYASINDAKİ başarısını, bugün çocukları aynı duyarlılık ve karalılıkla sürdürüyor.

Michel herbelin kendi adını verdiği markasının temellerini, bugün de hala faaliyetlerini sürdürdüğü aynı yerde, fransa-isviçre sınırına uzanan jura bölgesinde bulunan charquemont’da baaşlattı. II. Dünya saavaşı’nda tüm saatçiler gibi o da büyük sıkıntılar yaşadı. Ancak çalışmalarına hiç ara vermeden devam etti. 1947’den 1965’e kadar sürecek ilk markası ‘C’i üretti. Bu süre içerisinde Michel Herbelin mekanik saatin Fransa temsilcisi olarak ismini duyurdu.’michel herbelin’ markasını ve logosunu ilk olarak 1967’de ortaya çıkardı.

Ailenin büyük oğlu jean Claude Herbelin bu tarihlerde babasının üretiği saatleri yurt dışına satarak ihracat çalışmalarını başlattı. Başta belçika, almanya ve ingiltere olmak üzere avrupa ülkelerine markayı satmayı başardı. 1970’lerde Avrupa dışına satışlar başladı. Panama, Latin Amerika, iskandinav ülkeleri ile başlayan hamle japonya ile devam etti. Bugün michel Herbelin 50 ülkede 500’den faazla satış noktasında ürünlerini saat severler ile buluşturuyor. Michel Herbelin’in en çok sesgetiren modeli ‘newport’, bugün ‘newport royele’ ve newport tropy Grand sport’ modelleri ile hala popüleritesini arttırarak koruyor.

One Reply to “Bir Saat Ustası Daha Hayata Veda Etti: MICHEL HERBELIN”

  1. Yitik Ülke dedi ki:

    “Sağlıklı bir kişi 24 saat ekmeksiz yaşayabilir, ama saatsiz asla.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.