BASELWORLD TAM NOT ALDI

Merakla beklenen Baselword, yeni yüzüyle ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Dünya saat ve mücevher sektörü için yeni bir başlangıç olarak değerlendirilen organizasyona olan ilgi ve markaların yerleşim düzeni dikkat çekiciydi.

LVMH Group ana holün girişine  bulgari, tag hauer ve zenith markaları ile ağırlığını koyarken, swatch Grup lüks ve üst grup markalarıyla orta bölümün tamamen hakimiydi. Rolex, patek philippe,hublot ve chopard iki grubun arasında  yerlerini alırken, ulysse Nardin,Corum,Raymond Weill ve PPR Grup’un markaları GP,ile jenrichard da birinci holde yer aldı.

Saat ve mücevher markalarının sergi salonlarındaki konumlandırması, pazarın bundan sonraki şekillenmesine de ışık tutuyor. Bu durumdan ve maliyetlerin çok yüksek oluşundan şikayetci olan firmalar gelecek yıl için planlarını şimdiden yapmaya başlıyor. Baselword ile ilgili tüm ayrıntıları, bu ve bir sonraki sayımızda okuyabilirsiniz.Yoğun ve yorucu geçen fuar ortamında hemen hemen  tüm markaları  gezme fırsatı bulduk. Geçen yıla göre daha farklı  ve yeni ürünlerde  dikkat çekici bir artış vardı. Klasik ve mekanik saatlere olan talep, markaları yeni makineler üretme konusunda hayli zorlamış. Saat pazarını iyi bilen birçok isviçreli uzmanın ortak kanaati tudor ulysse nardin ,omega,rado ve Tissot’un önemli gelişmeler sağladığı yönündeydi. öte yandan isviçre’de ünlü markalarda hareketlilik  devam ediyor. Bazı markalar el değiştirirken, Richemont ve LVMH’DE yönetim değişiklikleri oldu. Richoment, 8 mayıs’ta açıkladığı yönetim kurulu kararında yapacağı bir dizi değişikliği bildirdi. Bu değşikliklere göre; Montblanc’ın Genel müdürü Lutz Bethe, yönetim kurulu başkanlığı’nı devralacak. Yıllardır jaeger-LeCoultre’de görev yapan jerome Lambert’i Montblanc’ın  başında göreceğiz Jerome lambert’en  boşalan pozisyonu ise markanın Endüstriyel yönetim bölümünden  Daniel riedo dolduracak  Bu değişiklikler  1 temuz’dan itibaren  yürülüğe  girmiş olacak. LVMH  Group’ta 1 Haziran’da  göreve başlayacak olan  Stephane linder TAG Hauer’in yeni CEO’su olurken, jean-Christophe Babin LVMH  “Amministratore Delegato” CEO olarak  bulgari’ye atandı.

One Reply to “BASELWORLD TAM NOT ALDI”

  1. ferdi dedi ki:

    hublot Markasının 2013 yeniliklerinin Baselworld fuarından önce bayilere sunulduğu toplantıda yeni modeller superdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.